Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat B3 1.8I + gaz gaśnie podczas hamowania

11 Cze 2013 20:34 1875 2
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z moim passkiem jak w temacie (1.8I +gaz)jest na wtrysku jednopunktowym.Palił na dotyk i żadnych problemów.Od jakiegoś czasu przy odpalaniu na zimnym silniku(odpalam zawsze na Pb)odpala ale chodzi tak jakby miał zaraz zgasnąć i tak jest przez jakieś 5-10s a potem sam daje sobie gazu i wchodzi na normalne obroty.Daje mu wtedy pare razy gazu i przełączam na LPG.Gdy silnik sie rozgrzeje(60-70 stopni) obroty spadają ponizej 10 i tylko podczas hamowania nagle gaśnie(na gazie i na Pb).Wyciągnąłem rure doprowadzająca powietrze do filtra i nic nie pomogło."fachowiec" zajmujący się wtryskami sprawdzał wtrysk,silnik krokowy czujnik temp. rezystor,sterownik i nadal są te same objawy.Dodam ze wymieniałem membrankę od reg. ciśnienia paliwa bo przepuszczała Pb i to też nie pomogło.sprawdzałem przewody podciśnienia i też są oki.
    Bardzo proszę o pomoc bo pomysły mi się kończą.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 23  
    Sprawdź czy guma łącząca mono-wtrysk z kolektorem ssącym jest szczelna, czy nie ciągnie lewego powietrza.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Guma sprawdzona, jest jak nowa.Odginałem i oglądałem ją z każdej strony!bardzo dziwna sytuacja.Myślałem ze to lewe powietrze z podciśnienia (ono powoduje takie objawy)ale nie.Gdzieś wyczytałem ze moze jeszcze czujnik Halla ale nie wiem czy on ma coś z tym wspólnego bo auto pali bez problemów tylko się jakby dusi.
    Proszę o dalsze pomysły co do tej usterki a ja grzebie dalej

Dodano po 2 [minuty]:

Aha moze mi ktoś wytłumaczyć do czego potrzebne jest to podciśnienie bo niedługo to ja bede fachowcem od mono-wtrysków :) ale tego nie wiem do końca.