Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka miele viva star 400 jak wyjąć grzałkę ?

Cartier11 11 Cze 2013 22:17 2280 9
  • #1 11 Cze 2013 22:17
    Cartier11
    Poziom 12  

Witam.
    Mam praalkę miele viva star w 400. Pralka nie grzeje wody po rozkręceniu nie mogę wyjąć grzałki wychodzi jakieś 10 cm i dalej nic :( Mam pytanko czy są jakieś zabezpieczenia? bo guma bardzo mocno siedzi i boję się cos urwać.
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 12 Cze 2013 07:40
    SERWIS-MIELE
    Poziom 10  

Witam.
    Nie ma żadnego zabezpieczenia przed wyjęciem trzeba podważyć gumę śrubokrętem i wyciągnąć najpierw gumę później wyjdzie grzałka(jest bardzo ciężko) uważaj żebyś nie uszkodził blachy tam gdzie jest osadzona guma z grzałką!

0
  • #3 12 Cze 2013 11:11
    bajan
    Poziom 17  

Jezeli masz nowa grzałkę to najlepiej wyciąć nożykiem starą gumę,bo w zestawie z nową grzałką powinien być cały komplet montażowy.

0
  • #4 12 Cze 2013 11:45
    Cartier11
    Poziom 12  

Witam.

Dziękuję za pomoc. Grzałka wyjęta tylko martwię sie jak włoże nową jak tamta tak ciężko wylazła :))

zamówiłem grzałkę jutro będę montował.

Pozdrawiam

0
  • #5 12 Cze 2013 12:42
    bajan
    Poziom 17  

Przed zamontowaniem nowej sprawdż dlaczego się uszkodziła(to jest miele i grzałka się raczej nie uszkadza)sprawdż komorę presostatu.

0
  • #6 12 Cze 2013 14:00
    Cartier11
    Poziom 12  

Witam

Pralka prała tylko nie grzała wody i przez to jak kończyła cykl prania nie wylewała wody ( prała ciagle )
    A które to komora presostatu?

0
  • #7 14 Cze 2013 11:37
    Cartier11
    Poziom 12  

Grzałka wymieniona - wszystko OK. Ale jeszcze jeden problem ze szczotkami.

Szczotki do wymiany - mam pytanie miele ma szczotki szerokosci 15mm

czy mogę zamontować szczotki o szerokosci 12 mm ???

Pytam bo nie chcę uszkodzić silnika.

0
  • #8 14 Cze 2013 12:43
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Cartier11 napisał:
    czy mogę zamontować szczotki o szerokosci 12 mm ???

Pytam bo nie chcę uszkodzić silnika.

NIE, skoro były 15mm to muszą takie być zamontowane, albo uszkodzisz silnik, albo zawieszą się szczotki albo....

0
  • #9 14 Cze 2013 23:10
    Cartier11
    Poziom 12  

Witam ponownie...

Dziś wymieniłem szczotki - pralka chodzi super, wczesniej wymienilem grzałkę....ale dalej mam problem - jak tak dalej pójdzie to kupię nową pralkę :)
    Pralka zaczyna pranie to wodę pobiera i nie rozłancza poboru wody jak już zacznie prać to nie dobiera wody - grzałka grzeje ale wydaje mi się że grzeje cały czas przez co pralka np; pierze cały czas na 47-ej minucie prania -zegar nie schodzi do dołu, podczas gdy już powinna schładzać kompiel piorącą by wymienic wodę.

Czy czujnik NTC na grzałce może być uszkodzony? jaką wartość pomiarową ma mieć?

Sam już nie wiem gdzie szukać problemu.

Przypomnę że chodzi o pralkę miele W426SR WPS VIVASTAR

Pozdrawiam

0
  • #10 15 Cze 2013 21:21
    Cartier11
    Poziom 12  

Pralke naprawilem sam.

Temat zamkniety

0