Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAP-267DOH - Po kilku minutach zaczyna wiać ciepłym powietrzem

Nasser_27 11 Cze 2013 22:31 3429 4
  • #1 11 Cze 2013 22:31
    Nasser_27
    Poziom 1  

Witam
    Posiadam klimatyzator przenośny WAP-267DOH. Problem polega na tym, że klimatyzator po włączeniu wieje zimnym powietrzem jak należy, ale po kilku minutach coś w nim przeskakuje i zaczyna wiać ciepłym. Co może być tego problemem? Dodam, że jego lokalizacja była zmieniana kilka razy i niestety wszędzie problem występował. Rura z wylotem ciepłego powietrza zawsze była wystawiona na zewnątrz. Klimatyzator jest na gwarancji i ostatecznie wybiorę się z nim do reklamacji jednak jeżeli ktoś potrafi mi coś podpowiedzieć, być może jest tam jakaś błahostka, bo jak już zawiozę do serwisu to zapewne będę czekał z 2 tygodnie minimum, w końcu całą zimę nikt go nie używał, a kupiony był w lipcu 2012 i poprzednie lato sprawdzał się idealnie.

0 4
  • #2 15 Cze 2013 18:41
    Gonzor24
    Poziom 2  

Witam. Mam ten sam model i dokładnie ten sam problem. Nabyłem go jakiś tydzień temu i dzisiaj jak go podłączyłem to właśnie jest tak jak napisałeś - działa ładnie , chłodzi aż się wyłącza sprężarka i dmucha tylko wentylator i to letnim powietrzem i jak schłodzi pomieszczenie o 1 stopień to przez te wyłączanie się temperatura wraca do poprzedniej i cykl się powtarza tak że mimo ustawionej temperatury na 19 stopni nie mogę zejść poniżej 24:/

btw. wiesz może skąd wziąć instrukcję do tego klimatyzatora xD? Bo po dostarczeniu mi go z Castoramy i rozpakowaniu okazało się, że takowej nie dali;]

0
  • #3 21 Cze 2013 00:02
    wiesiek958
    Poziom 2  

Klimatyzator przenośny: BLYSS - WAP-267DOH
    Temperatura początkowa np. 28 stopni C, nastawiam na 24 - pomruga - pomruga i włączy się sprężarka - czuć zimne (mroźne) powietrze i po około 2-3 minutach sprężarka wyłącza się. Dalej wieje chłodne powietrze, (ciepłym powietrzem nie wieje), ale już nie zimne (wentylatory chodzą obydwa). Stan techniczny idealny - wyczyszczone filtry i "AMBA ;)" - czy ktoś z Państwa może ma jakąś podpowiedź - o właśnie przed chwiką znowu się załączyła sprężarka - wygląda jakby był włączony TIMER - a nie jest. Pochłodzi 2-3 minuty znowu się wyłączy - i po około 6-7 minutach włączy się znowu na 2-3 minuty i tak wkółko maćku...
    Ja podejrzewam że może to jest wina "TERMOSTATU" - ale gdzie on się znajduje !!!
    Jeszcze raz zwracam się z prośbą o podpowiedź - może jakaś instrukcja - schemat - albo adres serwisu naprawczego - Pozdrawiam - Jak sam do czegoś dojdę na pewno powiadomię. :idea:

0
  • #4 28 Lip 2015 11:02
    darfa
    Poziom 10  

Witam ponownie w temacie.
    Szukałem w necie rozwiązania tego problemu lecz nic nie znalazłem. Posiadam taki sam klimatyzator i ma identyczne objawy , w trybie grzania pracuje idealnie a w trybie chłodzenia wyłącza się sprężarka i ponownie załącza po kilku minutach. Zaobserwowałem również ze wydmuchiwane z tył powietrze jest bardzo gorące i wydaje mi się dość słabo to dmucha. Czy ktoś ma rozwiązanie na usterkę tego typu?

0
  • #5 05 Sie 2015 16:29
    darfa
    Poziom 10  

Problem rozwiązałem, okazało się że podczas przeglądu i czyszczenia odwrotnie został założony wentylator wywiewny, co powodowało nadmierne nagrzewanie się skraplacza i wzrost ciśnienia w układzie. Teraz klima chłodzi rewelacyjne.

0