Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Diory WS354 - mini wieza

13 Mar 2003 15:01 1895 12
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam taki problem, we wzmacniaczu Diory z mini wiezy model WS 354 wzbudza mi sie prawy kanal. Wyglada to mniej wiecej tak, jak dodam niskie tony to (trzeszczy) w prawym kanale, lewy kanal jest OK a jak ujme niskie ale znacznie to juz sie nie wzbudza. Na poczatku dzialo sie tak co jakis czas ale teraz juz tak zostalo. Musze dodac, ze elektrolity wszystkie mam sprawdzone, niektore powymienialem np. w korektorze i nie dalo to efektu. Nie wiem wiec co tam moze jeszcze siedziec. W innym razie bylbym zmuszony sprawdzac wszystkie elementy po kolei.
    Wiec jesli ktos sie spotkal juz z takim wybrykiem, nie koniecznie w tym modelu, chetnie czekam na odpowiedzi.
  • Poziom 24  
    Sprawdziłeś potencjometry.
  • Poziom 10  
    Tak, potencjometry korektora sa sprawdzone a od wzmocnienia sily glosu i balansu sa wymienione.
  • Poziom 24  
    A czy jak głośność jest na minimum czy też się wzbudza ?
  • Poziom 19  
    witam..w mojej dioze problem tkwil w uszkodzonym rezysturze i kondensatorze .znajduje sie na wyjsciu stopnia mocy .byl tam chyba rezystor 10om i kon 100n do masy ..sprawdz moze to to.pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Obawiam się, że to nie to. On się wzbudza pod obciazeniem i przestaje po zdjęciu niskich. Natomiast odgłosy jak zrozumiałem mają charakter trzasków.
    Ja bym sprawdził jeszcze raz potencjometry i dokladność ich monażu. Tymbardziej, ze były wymieniane. Barwa tonu najprawdopodobniej jest aktywna i może z powodu "niestyków" ( zimne luty itp) traci sprzęzenie zwrotne.
  • Poziom 10  
    Jak glosnosc jest na minimum to nie wzbudza sie.
    Zapomnialem dodac, ze te trzaski inaczej mowiac "pierdzenie" w glosniku (sluchawce) jest rytmiczne, czyli wzbudza sie tylko wtedy kiedy pojawiaja sie basy (do rytmu).
    Jeszcze jedna informacja na koniec:
    Wzbudzanie podobnego typu lecz w obu kanalach ale o wiele bardziej uciazliwe, co calkowicie uniemozliwialo sluchanie muzyki, wystepowalo wczesniej, ale to akurat bylo spowodowane uszkodzonym kondensatorem podwojnym (2 x 4700uF) w zasilaczu i po wymianie wszystko bylo OK.
    Natomiast efekt opisany teraz pojawil sie po jakims czasie od wymiany.
    Kondziorki w zasilaczu sa na pewno sprawne.
  • Poziom 26  
    Efekt pierdzenia przy niskich tonach może być spowodowany również uszkodzeniem któregoś z tranzystorów w końcówce mocy lub brakiem jednego z napięć + lub -
  • Poziom 10  
    Tranzystory koncowe tez byly nie tak dawno wymieniane, wiec moze te napiecia faktycznie cos nie tak. Niestety nie moge go na razie posprawdzac, poniewaz wzmacniacz znajduje sie w innym miejscu niz ja :), ale za kilka dni bede cos wiedzial. A jakie powinny byc prawidlowe te napiecia ? Dzieki.
  • Spec od TV
    a czy masz obudowę potencjometru od Balansu połączoną z masą układu?
  • Poziom 10  
    Z tego co pamietam to obudowy obu potencjometrow balansu i volume sa przykrecone do masy srubami od strony panelu.
  • Spec od TV
    wiemw eim
    ale miałem przypadek że była niewstarczająco dokładnie przykręcona i dodanie jeszcze przewodu rozwiązała sprawę
    pzdr
  • Poziom 12  
    Sprawdź wszystkie przewody masy i przelutuj szczególnie korektor i przełącznik funkcji .
    powodzenia