Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-DH520 jakie kolumny/głosniki?

11 Cze 2013 23:36 3402 9
  • Poziom 8  
    Witam,
    Pierwszy mój post na tym forum, wiec proszę o wyrozumiałość.

Poszukuje kolumn/głośników i subwoofera do mojego nowego amplitunera Sony STR-DH520.
    Mój budżet to jakieś 2 tysiące. Na początku myślę o używaniu tylko systemu 5,1. Może w przyszłości do kupie pozostałe 2 głośniki. Mój pokój jak na razie ma jakieś 13m^2 ale to wzrośnie w najbliższym czasie do 20m^2. Aktualnie korzystam z moich starych głośników komputerowych które z chęcią jakoś z pożytkuje np. na głośnik centralny. Posiadam niewielkie umiejętności do robienia takich rzeczy. Aktualne głośniki to creative inspire P5800.

Chciałbym mieć taki sprzęt abym bez strachu mógł przekręcić gałką od głośności do góry.

Sprzęt ma służyć głównie do grania na xboxie(jakieś konsoli), czasem jakiś film czy muzyka.

Proszę o radę

• Poziom 26  
    W takim wypadku z powodzeniem możesz postawić na system satelitarny, który zadba o efekty.

Na przykład Polk Audio TL1600, Harman HKTS16,

ewentualnie odłóż trochę więcej gotówki i zrób system satelitarny audiofilski
    2xIndiana Nota 240, centralka Nota 740 + subwoofer Mio

Ale w cenie powyżej 3 tys masz Defintive Technology ProCinema600, trudno o lepszy zestaw satelitarny
  • Poziom 8  
    Polk Audio TL1600 przeczytałem specyfikacje i maja zalecana moc wzmacniacza do 100W. Nie wiem czy powinienem aż tak na to patrzeć ale mój amplituner ma 115W. Czy to nie za mało te 100W?

Harman HKTS16 bardzo ładny sprzęt. Rozumiem że do grania będą świetne. Czy w muzyce/filmach nie wypadną dość słabo ze względu że są to głośniki satelitarne?

2xIndiana Nota 240, centralka Nota 740 + subwoofer Mio - Bardzo mi się podoba. Tylko znowu jest ta sugerowana moc poniżej 100W. Czy ja nie spale tych kolumn? I brakuje 2 głośników. Cena jest w miarę. Zależy czy pozostałe 2 głośniki nie będą za drogie.

Defintive Technology ProCinema600 - zdecydowanie za drogie. Opada

• Poziom 26  
    Twój amplituner ma końcówki mocy każda o 115W, ale pobór mocy nie jest większy niż 300W, stąd dzieląc to na 5 nie grozi ci więcej niż 50-60W na kanał, stąd i Polki i Indiany będą miały jeszcze zapas.

Nota 240 - miałem na myśli dwa komplety, każdy w katalogowej cenie 795pln. Wychodzi Ci pod 3000pln ale zdecydowanie warto - zarówno dźwiękowo jak i z wyglądu rewelacja :)
  • Poziom 8  
    A ten kolumny Nota 240 mogą stać zarówno na szafce jak i na podłodze?

To na pewno na początku bym kupił bez subwoofera.

Chyba ze można by zrobić taki myk że z przodu 2x Indiana Nota 240 centralka Nota 740 + z tyłu jakieś głośniki satelitarne? Co będzie lepiej grać?

• Poziom 26  
    Zdecydowanie użyj tych samych głośników na tył i front - dźwięk będzie bardziej koherentny. Jakbyś miał możliwość weź na fronty Nota 250 - mają większy przetwornik, to mocno wskazane jak lubisz odkręcić mocniej dźwięk.
  • Poziom 8  
    A z tym gdzie stoją nie ma znaczenia? W tej chwili wiem ze front na pewno będzie stał na szafce obok tv ale tył to nie mam pojęcia jak to zrobię.

• Poziom 26  
    Nie ma problemu - te głośniki są ekranowane magnetycznie, nic Ci nie będzie zakłócać sygnału. W komplecie masz gumowe nóżki - podklej, żeby kolumna stabilnie stała.
  • Poziom 8  
    To wychodzi jakieś 2,4 tysiąca. Jak dostanę wypłatę to zapewne kupię. Niestety to za ponad miesiąc.

Dziękuję za pomoc. Nie widzę żadnego przycisku do podziękowań.

Proszę o nie usuwanie tematu. Gdy będę miał już nowe "zabawki" to podzielę się opinią.

EDIT:
    znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/indiana-line-nota-555-zestaw-5-0-warszawa-i3271107332.html
    za podobną cenę czy warto sie tym zainteresować?

lub może coś takiego
    http://www.koda.pl/produkt/4650/KOLUMNY_GLOSNIKOWE_KODA_CV-65F_C_S_+_SW-850_v.2

Nie znam się na tyle by widzieć dużą różnice. Mógłby mi ktoś powiedzieć na czym ona polega?

• Poziom 26  
    Tutaj masz w ogóle dobrze bo masz duże fronty. Jeśli szukasz dobrej jakości dźwięku weź Indianę, jeśli dużo basu i uderzenia kinowego weź Kodę.