Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drutofon Agafon - Jak skasować nagranie?

berd 11 Cze 2013 23:51 1455 2
  • #1 11 Cze 2013 23:51
    berd
    Poziom 2  

Posiadam drutofon Agafon szwedzkiej firmy AGA. Nie wiem jak skasować nagranie? Czy w tego rodzaju sprzęcie była taka możliwość?

0 2
  • #2 12 Cze 2013 12:47
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

berd napisał:
    Posiadam drutofon Agafon szwedzkiej firmy AGA. Nie wiem jak skasować nagranie? Czy w tego rodzaju sprzęcie była taka możliwość?

Mozliwość zapewne była, bo to ustrojstwo było wykorzystywane w biurach jako dyktafon. Kasowanie może być zrealizowane na 2 sposoby: (1) głowica kasująca zasilana pradem w.cz. albo (2) magnes stały.
    Jeśli twoje urządzenie nie kasuje nagrania to być może generator nie działa, albo magnes gdzieś zaginął...

0
  • #3 12 Cze 2013 18:45
    berd
    Poziom 2  

Podejrzewam magnes stały? ale do końca przekonany nie jestem. W podobnym urządzeniu Silvertone Model 70 nagranie kasuje się automatycznie przy nagrywaniu nowego. a wygląda jakby głowica była tylko jedna. widocznie druga jest zatopiona obok? inaczej to rozwiązano w magnetofonach taśmowych gdzie kasująca była oddzielnie. Nie bardzo mam ochotę rozbierać urządzenia, nie czuję się na siłach naprawiać bez schematu, ale pewnie ciekawość zwycięży. Dziękuje za odpowiedź.

0