Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora samochodowego.

12 Cze 2013 13:52 1755 5
  • Poziom 10  
    Mam pytanie związane z ładowaniem akumulatora samochodowego. Czy brak "bulgotania" elektrolitu w jednej z sekcji świadczy o zużyciu akumulatora?Ostatnio miałem problemy z akumulatorem, więc podładowałem go. W międzyczasie strzelił mi pasek wieloklinowy w samochodzie. Po usunięciu awarii w czasie jazdy znowu rozładował mi się samochód.Teraz podejrzewam uszkodzenie 2 elementów :
    1.uszkodzenie alternatora (jednak na desce nie zapala się żadna kontrolka, więc alternator jest chyba ok),
    2. akumulator zużył się. (Podłączylem do prostownika, mam odkręcone korki i w jednej z sekcji elektrolit "nie bulgocze"

Obawiam się , że moje ładowanie nie pomoże na długo.
    Jak myślicie , czy to już pora na wymianę akumulatora?
  • Poziom 11  
    Jeżeli nie pracuje jedna cela to niewątpliwie akumulator ma zwarcie.
  • Poziom 39  
    Zagadnień o akumulatorze w samochodzie jest tutaj bez liku. Twój akumulator nie jest niczym niezwykłym. Nikt z nas nie widzi i nie może sprawdzić. Może jednak poczytaj i pomierz cokolwiek. Tym bardziej, że nic a nic nie napisałeś o problematycznych elementach.
  • Poziom 31  
    Zdobądź lub kup aerometr do pomiaru gęstości elektrolitu i zmierz gęstość w każdej celi i porównaj z tą co nie bulgoce. Gęstość elektrolitu w sprawnym akumulatorze powinna wynosić około 1,28
  • Poziom 33  
    Ja bym zaczął od standardowych pomiarów, czyli:
    Pomiar napięcia ładowania
    Pomiar napięcia akumulatora po dłuższym postoju (po nocy)
    Pomiar prądu pobieranego przez instalację elektryczną po wyłączeniu zapłonu.
    Jeśli podasz przynajmniej te 3 pomiary to coś więcej będziemy mogli powiedzieć.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamykam.
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.