Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem - Rozdzielenie sygnału do TV i modemu

JMCCC 12 Cze 2013 14:21 1380 5
  • #1 12 Cze 2013 14:21
    JMCCC
    Poziom 8  

Zamierzam w swoim pokoju umieścić TV. Lecz nie mam w nim kabla typowo od kablówki tylko kabel internetowy (łopatologicznie biały, okrągły).
    Moje pytanie brzmi czy w tym kablu z internetem (z tej samej kablówki co w drugim pokoju) jest też sygnał telewizyjny ? Mam tzw opcje TV z internetem z vectry(czyli mogę oglądać TV na komputerze:P) tzn kabel "główny" internetowy wchodzi do modemu. I teraz pojawia sie pytanie czy mogę jakoś rozdzielić ten sygnał i żeby był w modemie i szedł do telewizora :) ? Z góry dziękuje wam za okazana mi pomoc :)

1 5
  • #3 12 Cze 2013 15:03
    JMCCC
    Poziom 8  

Czyli potrzebny jest mi rozgałęźnik :) Tylko jak to zrobic tzn przed modemem rozdzielić czy w modemie rozdzielic tj wkrecic rozgaleznik i podlaczyc :)?

0
  • #5 12 Cze 2013 21:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

JMCCC napisał:
    I teraz pojawia sie pytanie czy mogę jakoś rozdzielić ten sygnał i żeby był w modemie i szedł do telewizora

Tylko się nie zdziw, jak Ci sygnał na tyle spadnie, że ani netu ani nic nie będziesz miał.
    Wezwij serwis (odpłatny), ale oni będą doskonale wiedzieli jak i co zrobić by to zadziałało, a i nic nie będziesz musiał kupować, bo wszystko będzie zawarte w tej cenie.
    Już nie mówiąc o tym, że takim działaniem możesz spowodować degradację sygnału kablowego nie dość, że u siebie, to i u innych mieszkańców bloku też, nie mówiąc o tym, że jak coś się zepsuje i wtedy przyjedzie serwis to za niego zapłacisz na 100%, bo sam wprowadziłeś modyfikacje sieci, a to zgodnie z regulaminem jest niedozwolone przez użytkownika i nie obejmuje darmowej naprawy.

0
  • #6 12 Cze 2013 22:37
    krzysztof212
    Poziom 17  

KOCUREK1970 napisał:
    JMCCC napisał:
    I teraz pojawia sie pytanie czy mogę jakoś rozdzielić ten sygnał i żeby był w modemie i szedł do telewizora

Tylko się nie zdziw, jak Ci sygnał na tyle spadnie, że ani netu ani nic nie będziesz miał.
    Wezwij serwis (odpłatny), ale oni będą doskonale wiedzieli jak i co zrobić by to zadziałało, a i nic nie będziesz musiał kupować, bo wszystko będzie zawarte w tej cenie.
    Już nie mówiąc o tym, że takim działaniem możesz spowodować degradację sygnału kablowego nie dość, że u siebie, to i u innych mieszkańców bloku też, nie mówiąc o tym, że jak coś się zepsuje i wtedy przyjedzie serwis to za niego zapłacisz na 100%, bo sam wprowadziłeś modyfikacje sieci, a to zgodnie z regulaminem jest niedozwolone przez użytkownika i nie obejmuje darmowej naprawy.

Witam o jakim ty spadku sygnału mówisz ja mam tak zrobione własnoręcznie i wszystko działa bezproblemowo.
    A poza tym bedzie to w mieszkaniu a nie poza mieszkaniem

0