Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ponowne przyłączenie licznika elektrycznego.

Marzena20 12 Cze 2013 14:38 12333 6
  • #1 12 Cze 2013 14:38
    Marzena20
    Poziom 2  

Witam. Mam parę pytań związanych z wznowieniem zasilania elektrycznego w moim mieszkaniu. Napisałam do elektrowni pismo o ponowne założenie licznika i przywrócenie elektryczności do mojego mieszkania. Po tygodniu dostałam odpowiedź potwierdzająca. Chciałabym się dowiedzieć co mam teraz zrobić aby przyłączyć ten licznik, do kogo się zgłosić i jakie dokumenty są do tego potrzebne. Podkreślam że mam 20lat i nie bardzo orientuje się w takich sprawach. Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 12 Cze 2013 14:52
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Zapytaj u dostawcy jakie dokumenty musisz złożyć.
    Niektóre ZE mają swoje druki, które wypełnia elektryk po wykonaniu pomiarów i sprawdzeniu. Innym ZE wystarczy tylko oświadczenie napisane przez elektryka o sprawnej instalacji.
    Tak czy inaczej kontakt z miejscowym elektrykiem raczej nieunikniony.

3
  • #3 12 Cze 2013 16:37
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Łukasz-O napisał:
    Niektóre ZE mają swoje druki, które wypełnia elektryk po wykonaniu pomiarów i sprawdzeniu. Innym ZE wystarczy tylko oświadczenie napisane przez elektryka o sprawnej instalacji.
    I nie daj Bóg, gdy elektryk nie sprawdzi tej instalacji, tylko ... napisze oświadczenie.
    Dzisiaj zlikwidowałem lewe podłączenie po starym (poprzednim) lokatorze.
    Nowy lokator wnioskuje o licznik.
    [Instalacja wewnętrzna w opłakanym stanie]

0
  • #4 12 Cze 2013 16:59
    Marzena20
    Poziom 2  

Czyli gdy elektryk wszystko sprawdzi to później ZE mi podłącza licznik tak?

0
  • #5 13 Cze 2013 15:37
    stacho60
    Poziom 15  

Coś kręcisz,potwierdzają na piśmie że założą,to umawiaj się na sporządzenie umowy i niech zakładają,jeżeli w piśmie nic nie piszą o załącznikach,opłatach.Dlaczego został zdjęty ?na kogo była umowa?.Jeżeli od zdjęcia minął krótki okres to możliwe że nie trzeba żadnych dokumentów od elektryka,np.zdjęty był licznik za zadłużenie.

-2
  • #6 13 Cze 2013 23:03
    Marzena20
    Poziom 2  

Licznik był zdjęty bo poprzedni lokator nie płacił za prąd a to było ponad rok temu, dlatego potrzebuje elektryka aby chyba sporządził protokół i wtedy oni mi zakładają licznik i jest Ok. Ja płace tylko za przyłączenie Ok 97 zł. Więc nic nie kręce tylko mówię jak jest.

2
  • #7 13 Cze 2013 23:50
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

No i płacisz oczywiście elektrykowi, który sprawdzi instalację i sporządzi odpowiednie oświadczenie/protokół.

3