Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat cordoba - cordoba 2001 1.9 sdi wymiana silnika

lukasz25111 12 Cze 2013 16:30 2328 3
  • #1 12 Cze 2013 16:30
    lukasz25111
    Poziom 9  

Witam, posiadam seata cordobą 1.9 sdi climatronic z 2001 roku. Potrzebuje wymienić silnik(Nie chodzi na jeden cylinder na wolnych obrotach, dmucha spalinami z korka wlewu oleju i otworu od miary do mierzenia oleju, mechanicy mówią że naprawa się nie opłaca).

Nie wiem jaki jest symbol mojego silnika(przy kole zapasowym nie ma, na osłonie rozrządu również brakuje takiego oznaczenia). W jakim miejscu mogę jeszcze sprawdzić symbol silnika który jest zamontowany w moim samochodzie? Czy po nr VIN mogę to ustalić ??

Chciałem też zamontować silnik nowszy niż mam. Do silników z którego rocznika mogę się rozglądać by nowy nabytek nie różnił się pod względem konstrukcyjnym i technicznym by przy montażu nie wystąpiły problemy ??

• #2 12 Cze 2013 19:34
    Staszek49
    Poziom 33  

Fachowcy z VW lub Seata ustalą Ci typ silnika. Jeśli nie ma naklejki w bagażniku (np. w Golfie jest po lewej stronie w bagażniku), pod wykładziną, to typ silnika ustalisz na podstawie ks. serwisowej, w której powinna być wklejona taka metryczka z danymi auta, w tym też silnika.

• #3 12 Cze 2013 20:03
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Tam są 2 typy: AQM i AGP produkowane w tych samych latach.
    Powinna być naklejka w bagażniku, ewentualnie po VIN można dojść jaki typ.
    Zadzwoń do serwisu to Ci po VINie podadzą.

• #4 13 Cze 2013 09:29
    lukasz25111
    Poziom 9  

Widziałem że na allegro jest duży wybór silników o kodzie ASY. Czy pomimo że mogę mieć kod AQM lub AGP mogę zamontować ASY by działało wszystko kompatybilnie łącznie z climatronickiem który jest dla mnie bardzo ważny ??

Zadzwoniłem do ASO po nr VIN doszli że mam silnik AQM.

Znalazłem na allegro sam blok takiego silnika. Czy ktoś z forum może mi polecić mechanika z poznania lub okolic który podjął by się takiej pracy ?? Najlepiej mechanika który już przekładał taki silnik.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME