Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual Basic - Excel, wklejanie text boxa do komórek

12 Cze 2013 16:59 1674 11
  • Poziom 7  
    Witam, mam pewien problem z Visual Basic. Chcę wyświetlić w komórce w excelu wartość sczytywaną z TextBoxa, czyli na przykład jeśli w TextBoxie mam wartość 1, to w Arkuszu w komórce np. A1 wyświetli się 1.
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 31  
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 7  
    Dziękuję ! Działa ! :) a co w momencie kiedy chcę zrobić to samo tylko, że z Label ?
    Jeszcze jedno pytanie, jak dodać pozycję (chodzi mi o items) w ComboBox ?
  • Poziom 31  
    Karassu napisał:
    ..a co w momencie kiedy chcę zrobić to samo tylko, że z Label ?

Czyli co dokładnie chcesz zrobić?
  • Poziom 7  
    Chcę aby to co znajduje się w Label po kliknięciu Buttona znalazło się w komórce np. h14
  • Poziom 31  
    Karassu napisał:
    Chcę aby to co znajduje się w Label po kliknięciu Buttona znalazło się w komórce np. h14

Karassu napisał:
    ..jak dodać pozycję (chodzi mi o items) w ComboBox ?

• Poziom 7  
    [/quote]

Działa, dziękuję :)

A jak zablokować tą "komórkę" żeby po odpaleniu programu i wybraniu np. pozycji Nowak nie było można usunąć ani zmienić tekstu ? bo jak odpalam program i wybieram Nowaka to mogę usunąć litery i wpisać własny tekst.
    Edit : Wyświetlanie, pozycji z ComboBoxa w komórce? - jak?
    Edit2: Co zrobić żeby Forma na której zrobiłem program uruchamiała się automatycznie podczas startu Excela ?
  • Poziom 31  
    Karassu napisał:

A jak zablokować tą "komórkę" żeby po odpaleniu programu i wybraniu np. pozycji Nowak nie było można usunąć ani zmienić tekstu ? bo jak odpalam program i wybieram Nowaka to mogę usunąć litery i wpisać własny tekst.

Automatyczne makro
    Ogólnie polecam google i helpa ;)
  • Poziom 7  
    Ostatnie pytanie.. jak będzie wyglądała procedura która ma za zadanie : po naciśnięciu Buttona zamknąć Formę a otworzyć plik excel'owsi w którym się znajdujemy ?
    Dokładniej chodzi mi o to, że.. po otwarciu excela otwiera mi sie automatycznie forma z moim programem.. i teraz, chce zrobic tak, ze jak ancisne button ktory u mnie sie nazywa "Zamknij" to zamknie mi forme i otworzy mi plik excelowski.
  • Poziom 31  
    Karassu napisał:
    Ostatnie pytanie.. jak będzie wyglądała procedura która ma za zadanie : po naciśnięciu Buttona zamknąć Formę a otworzyć plik excel'owsi w którym się znajdujemy ?
    Dokładniej chodzi mi o to, że.. po otwarciu excela otwiera mi sie automatycznie forma z moim programem.. i teraz, chce zrobic tak, ze jak ancisne button ktory u mnie sie nazywa "Zamknij" to zamknie mi forme i otworzy mi plik excelowski.

Zamyka formularz.

Procedura Workbook_Open() uruchamia się automatycznie przy otwieraniu arkusza, więc jak zamkniesz formularz, to arkusz pozostanie.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłem?
    Musisz mi jednak wybaczyć, masz już jakiś punkt zaczepienia a resztę bez problemu znajdziesz w internecie. Tam znajdziesz całe gotowe rozwiązania a nie tylko szczątkowe odpowiedzi na swoje pytania na forum.
    Polecam, w dłuższej perspektywie na prawdę się bardziej opłaca niż czekanie na gotowe.
  • Poziom 7  
    markoz7874 napisał:
    Karassu napisał:

Zamyka formularz.

Procedura Workbook_Open() uruchamia się automatycznie przy otwieraniu arkusza, więc jak zamkniesz formularz, to arkusz pozostanie.
    Mam nadzieję, że trochę pomogłem?
    Musisz mi jednak wybaczyć, masz już jakiś punkt zaczepienia a resztę bez problemu znajdziesz w internecie. Tam znajdziesz całe gotowe rozwiązania a nie tylko szczątkowe odpowiedzi na swoje pytania na forum.
    Polecam, w dłuższej perspektywie na prawdę się bardziej opłaca niż czekanie na gotowe.

Ok, zamyka formularz, a jak zrobić żeby to co zostało wklejone przez program do excela otworzylo sie po zamknieciu formularza ? (wklejony znaczy dodane np. Range("Arkusz1!A7") = Label2.Caption)

Edit: owszem arkusz zostaje, ale znika mi z paska i musze ponownie go otwierac poprzez tzw. double click z pulpitu ..
  • Poziom 31  
    Karassu napisał:

Ok, zamyka formularz, a jak zrobić żeby to co zostało wklejone przez program do excela otworzylo sie po zamknieciu formularza ? (wklejony znaczy dodane np. Range("Arkusz1!A7") = Label2.Caption)

Edit: owszem arkusz zostaje, ale znika mi z paska i musze ponownie go otwierac poprzez tzw. double click z pulpitu ..

Nie bardzo rozumiem.
    Nic tu nie znika i niczego nie trzeba otwierać.
    Udzieliłem Ci odpowiedzi na Twoje szczątkowe pytania. A jak Ty to połączyłeś w całość nie mam pojęcia?
    To jak się zachowuje Twój excel zależne jest od tego jaki z informacji które dostałeś stworzyłeś algorytm.
    Nie wiem co chciałeś osiągnąć i nie znam kodu Twoich makr, wiec jakim cudem mam zgadnąć co zrobiłes nie tak?