Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator MTV 61 schemat na dwa TV

12 Cze 2013 21:54 3705 15
  • Poziom 12  
    Szukałem podobnego tematu lecz nie znalazłem, szukałem również w google na temat modulatora Modulator mezon MTV 61 Link jakieś instrukcji czy schematu połączenia lecz nie znalazłem.

Próbowałem podłączyć do modulatora sygnał antenowy następnie z modulatora wyprowadzić dwa sygnały na dwa TV lecz obraz był tylko na jednym TV. Wie ktoś jak to podłączyć?

Posiadam wyżej wymieniony modulator z dwoma odbiornikami podczerwieni.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 35  
    Czy zastosowałeś rozgałęźnik sygnału po modulatorze?
  • Poziom 12  
    Chodzi Ci czy zastosowałem rozgałęźnik eurozłącza? Jeżeli tak to nie.
    Do modulatora wprowadziłem sygnał z anteny DVB-T następnie wyprowadziłem go do Telewizora 1. Z modulatora poprzez eurozłącze wyprowadzam sygnał do Telewizora 2. Na telewizorze 1 mam obraz na 2 nie. Poniżej foto przedstawię.
    Potrzebuję instrukcji do tego modulatora albo jakiś schemat, bo może trzeba jakoś te kanały w modulatorze ustawić.

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    I poprawić link/ załączniki!
    [_P_]
  • flexghzflexghz
  • Poziom 35  
    Modulator który przedstawiłeś posiada tylko wejście euro i cinch.
    Wyjście jest tylko na gnieździe RF.
  • Poziom 12  
    Czyli na RF mam rozgałęźnik dać?
  • Poziom 35  
    Rozgałęźnik montujesz za wyjściem RF np taki Link.
    Pamiętaj aby kanał ustawiony na modulatorze nie kolidował z kanałem któregoś z MUX-ów.
  • Poziom 12  
    Zainstalowałem ten biały rozgałęźnik jak na foto i zero sygnału na jednym jak i drugim TV. Zainstalowałem też telemor Link z tym, że wyjście dałem na jeden TV, bo końcówek już nie posiadałem. Ale z tego jednego wyjścia też sygnału nie ma.
    Ten rozgałęźnik co poleciłeś ma 6dB a mój 4dB może tu problem.

Czyli jak mam ustawiony kanały z MUXa np, 36,37,38 to na modulatorze nie mogę wybrać kanału 36,37,38 tak?

Jutro kupię końcówki i pokombinuje jeszcze, zwracać na wtyki przy zakupie czy brać jakie będą np. takie Modulator MTV 61 schemat na dwa TV

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    I poprawić link/ załączniki!
    [_P_]
  • Poziom 35  
    Ten pseudo rozgałęźnik pierwszy z lewej na zdjęciu od razu wyślij w kosmos pozostaw ten TELKOMU musi zadziałać chyba że masz błędy w połączeniach.
    Co się tyczy wtyczek wyglądają na odpowiednie nie bierz badziewia bo będziesz miał same kłopoty.
  • Moderator
    Modulatory - zapewne dwuwstęgowe - należy ustawić w odległości co najmniej dwóch kanałów. Im niższy kanał tym lepiej.
  • Poziom 15  
    Zrodlo zygnalu (composite, potem gdy juz zestroisz mozesz sprawdzic RGB) - przewod SCART - wejscie modulatora (ustawiony kanal nadawczy czyli czestotliwosc w ktora bedzie wmodulowany sygnal) - przewod antenowy zakonczony odpowiednimi wtykami - rozgaleznik na dwa tv pracujacy w pasmie kanalu nadawczego z modulatora /w przyzwoitych rozgaleznikach podane na obudowie lub instrukcji/ - dwa przewody antenowe zakonczone odpowiednimi wtyczkami - telewizor nr 1 (z wyszukanym kanalem odbiorczym ustawionym na modulatorze), telewizor nr 2 (jak tv 1).
    Jesli nie zadziala sprawdz polaczenia i co pisza instrukcje na temat rodzajow sygnalow wyjsciowych/wejsciowych.
  • Poziom 38  
    kizek napisał:
    Ten pseudo rozgałęźnik pierwszy z lewej na zdjęciu od razu wyślij w kosmos...

Ten drugi też się nie nadaje, chyba, że "podeprzesz" go wzmacniaczem. Musisz zastosować rozgałęźnik małostratny, np:
    Signal R-2 (R60102) lub Telmor RM-2F.
  • Poziom 12  
    Podpiąłem tak jak na schemacie z tym, że z tym moim rozgałęźnikiem. Z racji tego, że mam jeden odbiornik z tunerem spróbowałem przetestować to na analogowej. Na jednym mam odbiór programów 1 i 2 i na drugim też z tym, że one się nie zmieniają jak przerzucam na TV.
    Na modulatorze ustawiłem kanał 35.

Wie ktoś jak to się ustawia?
    Jeżeli na modulatorze mam np. kanał 35 to na telewizorach muszę wyszukać kanałów 35 czy jak?
  • Poziom 38  
    dakon11 napisał:
    ...Jeżeli na modulatorze mam np. kanał 35 to na telewizorach muszę wyszukać kanałów 35 czy jak?

Dokładnie tak. Do istniejącyh kanałów TV musisz "doprogramować" kanał 35 na obu telewizorach.
  • Poziom 12  
    Ustawiłem kanał 5 na modulatorze i na telewizorach, wszedłem w opcje TV, potem menu i ustawienia programów, ustawiłem tam ręcznie kanał 5, bodajże 93MHz i na drugim TV to samo, zrobiłem z tym, że żadnego efektu. Ten kanał 5 muszę zaprogramować w opcji TV (jeżeli przełączę opcję na TV, to wyłącza mi tuner) czy na tunerze zaprogramować kanał 5?

Pod TV mam podpięte tunery Wiwa HD-50, do nich doprowadziłem sygnał z tego rozgałęźnika od modulatora. Przydałaby mi instrukcja do tego modulatora, bo jak ustawiam tam kanały, to raz wyskakuje C5 a raz u1-5.
  • Poziom 38  
    Kanał R5 to nie jest dobry pomysł. Leży w paśmie radiofonii UKF-CCIR.
    Wszystko masz połączone tak?