Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV - tanio, duży i dobry - limit 3000 PLN

12 Cze 2013 22:57 1839 6
  • Poziom 13  
    Wiec... stało się i wyłączyli mi analogowo tv o ile daje sobie rade z dekoderem to najwyższa pora zacząć oglądać sie za nowym TV.

Pokój dość duży na moje około bo jakieś 3x4m oczywiście na mniejszej ścianie będzie powieszony a na większej jest okno. Nasłonecznienie niskie.
    Ogólnie oglądam TV w godzinach 17-23, lubię oglądać w ciemnościach. Obraz chce aby był w miarę możliwości ostry/fajne ciemne kolory. Matryca nie robi mi różnicy czy matowa czy błyszcząca gdyż będę siedzieć na przeciwko. Sygnał jaki będę podawać to zwykle dvb-t + filmy na pendrive + internet (online). Ogólnie cos najlepszego co mogę mieć.

Czego wymagam:

-Możliwie energooszczędny :) [tv na lata wiec milo jak nie bedzie czerpac duzo prądu)
    -Przekątna 47"- lub większa w tych pieniądzach
    -Nowy
    -USB / lubię oglądać filmy edukacyjne z komputera - często w jakości HD wiec dobrze jakby radziło sobie z rożnymi formatami i napisami.
    -Limit 3000pln (z obserwacji wstępnych allegro najtańsze modele o tych przekatnych kosztują 2300pln)
    - Jeśli nie będzie radził sobie z "milymi dodatkami" to hdmi do podłączenia laptopa lub widi.

Miłe dodatki:
    - Wyprowadzenie dźwięku do nagłośnienia 5+1
    - Jeśli to nieduża dopłata to milo jakby telewizja "internetowa" w....tv działała
    - USB (nagrywanie na pendrive)
    - Internet (youtube)
    - żeby kanały przełączały sie w miarę szybko :/

Czego nie musi byc:
    wszelkich wodotrysków do konsoli - nie używam
    jakiś tam gierek itp których się nie używa
    podświetlania za tv
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    hmm... kasy dozbierać nie muszę...

o ktore "wymaganie" chodzi ze tak twierdzisz? Wszedlem w pierwszy lepszy na alledrogo "PHILIPS 47PFL4007" ma prawie wszystko za 2400pln
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    Poszukaj w LG. Ro temu kupiłem 47 cali, z 3D, internetami, 60W zużycie prądu, i wogóle wypas, + BR. Ze wszystkim zamknąlem się jakoś w 4200.
    Z tego wszystkiego wywal 3D, bo w praktyce na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy używałem, zobacz jakie są teraz aktualne modele i do 2500 zł może się zmieścisz.
    Nie sądziłem nawet, ale LG jest całkiem przyzwoite.
  • Poziom 25  
    Na allegro pewnie przeglądałeś używane TV? Z takim budżetem to można by pokusić się na LG 47LS5600, w media w tej chwili jest za 2,5tyś. 47 calowy smart TV z poprzedniego roku na matrycy fullhd. Obsługuje formaty avi , mkv , mp4 , mpg , mpeg , asf , vob , mov , wmv , ts , tp, natomiast jeżeli chodzi o napisy to smi, srt, sub, ass, ssa, txt, psb. Zresztą napisami to nie ma co się tak naprawdę przejmować. Instalujesz napiproject i ściągasz jaki chcesz format napisów do filmy. Podrzucam jeszcze linka do specyfikacji z gnomona: http://www.gnomon-tv.pl/dane_techniczne_lg_47ls5600,428,tv.html
  • Poziom 1