Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ciągły błąd karty na kamerce samochodowej HD DVR

13 Cze 2013 10:26 9270 3
  • Poziom 15  
    Witam, ręce mi już opadają. Kupiłem rok temu zwykłą kamerkę taką jak w linku

http://allegro.pl/rejestrator-trasy-kamera-samochodowa-hd-dvr-hit-i3303560899.html

dokupiłem sobie kartę SDHC 16GB i na każdej sprawdzanej karcie pokazuje "błąd karty" sprawdzałem karty class 4, 8 i 10. Znajomy ma podobna kamerke jak moja i specjalnie wziałem jego kartę aby sprawdzić w mojej kamerce - włożył i wszystko ok. No to kupiłem KINGSTONA class 4 16gb SDHC i o dziwo u mnie znowu ten sam błąd.

Co może być problemem skoro karta jego na mojej kamerze działa.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy i co chciałbym przytoczyć to moja niewiedza apropo takiego aspektu:
    Ja wkładam nowe karty i kamera pyta na początku czy sformatować naciskam tak i jest błąd karty. Znajomego karta miała już nagrane pliki z trasy i taka karta u mnie ruszyła. Czy może być tak ze dam kartę do nagrania i później może u mnie ruszyć ?
  • Poziom 25  
    Witam,
    Od roku masz kamerę z takim niedomaganiem i dopiero teraz zauważyłeś ten problem?
    Czy sprawdzałeś na karcie 2GB (SD) karty powyżej 4GB to już SDHC.
    Masz jakąś instrukcję do tej kamery?
  • Poziom 30  
    matifcb napisał:
    Czy może być tak ze dam kartę do nagrania i później może u mnie ruszyć ?

Jak najbardziej, niech znajomy sformatuje u siebie, nagra kilka sekund filmu i wtedy wsadź do swojego rejestratora. Powinno być ok.
    PS. Co nie zmienia faktu, że chyba coś jest nie tak z Twoim rejestratorem (bynajmniej z obsługą karty) :)
  • Poziom 15  
    pawel-jwe napisał:
    matifcb napisał:
    Czy może być tak ze dam kartę do nagrania i później może u mnie ruszyć ?

Jak najbardziej, niech znajomy sformatuje u siebie, nagra kilka sekund filmu i wtedy wsadź do swojego rejestratora. Powinno być ok.
    PS. Co nie zmienia faktu, że chyba coś jest nie tak z Twoim rejestratorem (bynajmniej z obsługą karty) :)

spróbuje tak dziś zrobić żeby on nagrał mi kawałek..
    nie była to dla mnie gra warta świeczki i robienia sobie problemów z kupowaniem nowych kart i odsprzedawaniem... mam inne obowiązki absorbujące moj czas..

próbowałem na rożnych kartach nawet na tych mniejszych od 128mb nawet.

Właśnie się boje ze to jakiś bubel ale przecież znajomego karta zadziałała :(

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

wlozylem stara 128mb karte i jak ja wrzucam to na kamewrze sa opcje MSDC ( na tej opcji moge wejsc przez komputer na karte i obejrzec filmik np nagrany) i opcja PCCAM ta opcja wylacza z mojego komputera dysk i pojawia sie Urządzenie wideo USB #4 w moim komputerze ( fakt ze jest tam dsalej jakis blad ale niewazne mysle ze to poprostu podlaczenie kamerki do kompa )

opcja Record czyli nagrywanie..

Przy włożeniu większej karty 16gb kamerka nie daje mi możliwości wyboru opcji - włącza sie odrazu nagrywanie i blad karty bez braku wyboru opcji.. pojawia sie komunikat cyz formatowac karteŁ
    po wzborye tak - please plug out card
    po wyborze nie - blad karty

niestety;/ u kolegi moja karta pokazuje błąd odrazy nawet nie ma opcji formatuj;/ jego standardowo taka sama działa na mojej kamerce... już nie wiem co robić;/ przecież nie będę kupować kart w nieskończonośćSurprised co ja teraz zrobię czy mogę oddać jakoś kartę do sklepu jak mam paragon ale jest pudelku rozwalone? zakupiłem ja w środę