Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G550 - Czarny ekran przy włączaniu laptopa

dzetson 13 Cze 2013 12:20 3546 8
  • #1 13 Cze 2013 12:20
    dzetson
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Mam poważny problem i już nie wiem za bardzo jak go rozwiązać. Opowiem mniej więcej jak to było.
    Jakiś czas temu mój laptop załapał wirusa który mu blokował przeglądarkę Chrome lecz mniej więcej laptop chodził stabilnie, żadnych problemów nie było.Przeskanowałem go Nodem oraz Avastem lecz ów problem nie minął.

Poszperałem głębiej w internecie okazało się, iż jest to uciążliwy wirus o nazwie Virut którego ciężko się pozbyć. Za wszelką cenę chciałem uniknąć formatowania dysku tylko chciałem poradzić sobie w inny sposób.

Znalazłem rozwiązanie tego problemu który tak na prawdę zaszkodził mi w bardzo dużym stopniu. Mianowicie użytkownicy innych for polecili aby nagrać Live CD kaspersky rescue disk i przeskanowanie laptopa.
    Wszystko poszło zgodnie z planem program przeskanował pliki umieszczając kilka w kwarantannie. Pomyślałem, iż problem mam już z głowy i mogę w końcu się uśmiechnąć, niestety nic bardziej mylnego.

Kliknąłem "start" reboot system aby uruchomić go ponownie i tyle. Na tym koniec. Laptop po ponownym uruchomieniu nie włącza ekranu. Dysk oraz wiatrak działają przez około 2 sekundy i wyłączają się.

Pomyślałem że zresetuje BIOSa wyjmując baterię, lecz po wyjęciu jej na 5min a nawet na całą noc nic nie poskutkowało.
    Powiedziałem sobie trudno i nawet dysk sformatowałem po uprzednim podłączeniu do PC'ta. Kostki RAMu również wyczyściłem i dobrze włożyłem ale efekt ten sam.

Wyczytałem, że mogła się spalić karta graficzna aczkolwiek powątpiewam w ten pomysł gdyż z sekundy na sekundę po skanowaniu programem do wirusów raczej nie powinna paść.

Może jakieś rady?

0 8
  • #2 13 Cze 2013 23:22
    slawmix1234
    Poziom 31  

Jak system odpala grafikę masz czarny ekran ? czy do tego momentu OK? co się dzieje po instalacji najnowszego sterownika grafiki kiedy system poprosi Cię o restart?

0
  • #3 14 Cze 2013 13:56
    dzetson
    Poziom 10  

Nie mam żadnych opcji instalowania sterownikow ani nic takiego. Po wcisnieciu guzika po prostu jest czarny ekran i brak reakcji. Wichura i dysk chodzą 2-3 sek i na ty moniec jakichkolwiek reakcji

0
  • #4 14 Cze 2013 14:08
    waldinhopl
    Poziom 19  

Masz hotaira?. Jeżeli nie, odłącz kabelek od wentylatora i spróbuj nagrzać komputer i resetuj go co chwilę - włączaj i wyłączaj. Może za którymś razem załapie.

0
  • #5 14 Cze 2013 14:18
    Optiplex16
    Poziom 13  

Jaki system operacyjny?tryb awaryjny działa normalnie?

0
  • #6 19 Sie 2013 16:22
    dzetson
    Poziom 10  

odgrzewam kotleta ponieważ dopiero dzisiaj mogłem go odebrać z serwisu. Diagnoza jest taka że ponoć padła płyta główna ale jakoś nie chce mi się za bardzo w to wierzyć. Rozumiem, że elektronika potrafi płatać figle z dnia na dzień ale przy ponownym uruchamianiu po uprzednim czyszczeniu programem antywirusowym raczej się to nie zdarza (a przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałem). Spróbuje odłączyć wichurę i go podgrzać. Suszarka wystarczy? Czy może taki palnik-lutownica bardziej (https://www.youtube.com/watch?v=03RMzWx01S4)?

0
  • #7 19 Sie 2013 16:50
    slawmix1234
    Poziom 31  

Jak chcesz zniszczyć płytę to tak, ale bez przynajmniej HotAira sie nie obejdzie, jak nie masz to przyjedź na darmową diagnozę, sporo już było pisane w tym temacie

0
  • #8 19 Sie 2013 18:03
    1981288
    Usunięty  
  • #9 19 Sie 2013 20:42
    maras2003
    Poziom 29  

Naprawiałem 2, lub 3 laptopy G550.

Miałeś kartę grafiki ATI lub Nvidia ?

Przeskanowanie antywirusem, jak i sam wirus nie mógł uszkodzić Ci komputera. Po prostu zbieg okoliczności.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo