Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G550 - Czarny ekran przy włączaniu laptopa

dzetson 13 Jun 2013 12:20 4290 8
 • #1
  dzetson
  Level 10  
  Witam wszystkich.
  Mam poważny problem i już nie wiem za bardzo jak go rozwiązać. Opowiem mniej więcej jak to było.
  Jakiś czas temu mój laptop załapał wirusa który mu blokował przeglądarkę Chrome lecz mniej więcej laptop chodził stabilnie, żadnych problemów nie było.Przeskanowałem go Nodem oraz Avastem lecz ów problem nie minął.

  Poszperałem głębiej w internecie okazało się, iż jest to uciążliwy wirus o nazwie Virut którego ciężko się pozbyć. Za wszelką cenę chciałem uniknąć formatowania dysku tylko chciałem poradzić sobie w inny sposób.

  Znalazłem rozwiązanie tego problemu który tak na prawdę zaszkodził mi w bardzo dużym stopniu. Mianowicie użytkownicy innych for polecili aby nagrać Live CD kaspersky rescue disk i przeskanowanie laptopa.
  Wszystko poszło zgodnie z planem program przeskanował pliki umieszczając kilka w kwarantannie. Pomyślałem, iż problem mam już z głowy i mogę w końcu się uśmiechnąć, niestety nic bardziej mylnego.  Kliknąłem "start" reboot system aby uruchomić go ponownie i tyle. Na tym koniec. Laptop po ponownym uruchomieniu nie włącza ekranu. Dysk oraz wiatrak działają przez około 2 sekundy i wyłączają się.

  Pomyślałem że zresetuje BIOSa wyjmując baterię, lecz po wyjęciu jej na 5min a nawet na całą noc nic nie poskutkowało.
  Powiedziałem sobie trudno i nawet dysk sformatowałem po uprzednim podłączeniu do PC'ta. Kostki RAMu również wyczyściłem i dobrze włożyłem ale efekt ten sam.

  Wyczytałem, że mogła się spalić karta graficzna aczkolwiek powątpiewam w ten pomysł gdyż z sekundy na sekundę po skanowaniu programem do wirusów raczej nie powinna paść.

  Może jakieś rady?
 • #2
  slawmix1234
  Level 32  
  Jak system odpala grafikę masz czarny ekran ? czy do tego momentu OK? co się dzieje po instalacji najnowszego sterownika grafiki kiedy system poprosi Cię o restart?
 • #3
  dzetson
  Level 10  
  Nie mam żadnych opcji instalowania sterownikow ani nic takiego. Po wcisnieciu guzika po prostu jest czarny ekran i brak reakcji. Wichura i dysk chodzą 2-3 sek i na ty moniec jakichkolwiek reakcji
 • #4
  waldinhopl
  Level 19  
  Masz hotaira?. Jeżeli nie, odłącz kabelek od wentylatora i spróbuj nagrzać komputer i resetuj go co chwilę - włączaj i wyłączaj. Może za którymś razem załapie.
 • #5
  Optiplex16
  Level 14  
  Jaki system operacyjny?tryb awaryjny działa normalnie?
 • #6
  dzetson
  Level 10  
  odgrzewam kotleta ponieważ dopiero dzisiaj mogłem go odebrać z serwisu. Diagnoza jest taka że ponoć padła płyta główna ale jakoś nie chce mi się za bardzo w to wierzyć. Rozumiem, że elektronika potrafi płatać figle z dnia na dzień ale przy ponownym uruchamianiu po uprzednim czyszczeniu programem antywirusowym raczej się to nie zdarza (a przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałem). Spróbuje odłączyć wichurę i go podgrzać. Suszarka wystarczy? Czy może taki palnik-lutownica bardziej (https://www.youtube.com/watch?v=03RMzWx01S4)?
 • #7
  slawmix1234
  Level 32  
  Jak chcesz zniszczyć płytę to tak, ale bez przynajmniej HotAira sie nie obejdzie, jak nie masz to przyjedź na darmową diagnozę, sporo już było pisane w tym temacie
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  maras2003
  Level 29  
  Naprawiałem 2, lub 3 laptopy G550.

  Miałeś kartę grafiki ATI lub Nvidia ?

  Przeskanowanie antywirusem, jak i sam wirus nie mógł uszkodzić Ci komputera. Po prostu zbieg okoliczności.