Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz 0,8 - Szarpie podczas jazdy, brak mocy...

Warson 13 Jun 2013 12:24 8298 7
    Warson
    Level 11  
    Witam, od wczoraj mam problem otóż, najczęściej przy przyśpieszaniu na biegach 1,2,3 bardzo szarpie mi autem, (coś w stylu jakby auto było przyczepione łańcuchem do drzewa) :) raz dostaje mocy a raz spada moc i nie chce przyśpieszać..., i czasem jest tak że max mogę jechać 60km/h a gdzieś po minucie go odblokowuje i przyśpiesza. Dzisiaj przeczyściłem palec w kopułce jest odrobinę lepiej ale jednak dalej szarpie. Nie chce się brać za niepotrzebne koszta przykładowo wymieniając świece i kable oraz całą kopułkę, jak może się okazać że walnięty jest Filtr paliwa. Czy mam rację? Proszę o pomoc jak zdiagnozować usterkę i jak ją naprawić. z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Skoro czyściłeś kopułkę i jest lepiej wg Ciebie to szukaj tam. Sprawdź stan kabli, czy nie mają przebicia itp, stan świec. Filtr paliwa możesz wymienić jak nigdy tego nie robiłeś. Matiz i tak nie ma mocy, więc nie szalej tak :D Jak będzie przerywać i nie równo chodzić to zatrzymaj się i wyciągnij kombinerkami fajkę ze świecy i zobacz czy będzie różnica w pracy silnika.
    Warson
    Level 11  
    Filtr paliwa był wymieniany około rok temu. Chyba jednak wymienie swiece z kablami. Lecz pytanie czy to bardziej tam szukać czy gdzieś przy wtryskach albo filtrach? Ta przerywa najczęściej przy przyspieszaniu i na 3 biegach. Bo jak jadę równo koło 100 to jest ok tak samo jak auto stoi to rowno pracuje.. .
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Check się zaświeca ?
    Warson
    Level 11  
    Dzisiaj chyba znalazłem przyczynę, jest ciemno otworzyłem maskę a tutaj dyskoteka, z jednego kabla idzie ciągnąca się iluminacja a na końcu iskra ucieka w aparat zapłonowy.
    Teraz pytanie czy wymienić same kable czy świece również?
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Kable. Świece sprawdziłeś?
    autoas
    Level 42  
    Wymień kopułkę palec przewody i świece, będzie spokój na długo, po co przepalasz niepotrzebnie paliwo....