Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz 0,8 - Szarpie podczas jazdy, brak mocy...

Warson 13 Jun 2013 12:24 8646 7
    Warson
    Level 11  
    Witam, od wczoraj mam problem otóż, najczęściej przy przyśpieszaniu na biegach 1,2,3 bardzo szarpie mi autem, (coś w stylu jakby auto było przyczepione łańcuchem do drzewa) :) raz dostaje mocy a raz spada moc i nie chce przyśpieszać..., i czasem jest tak że max mogę jechać 60km/h a gdzieś po minucie go odblokowuje i przyśpiesza. Dzisiaj przeczyściłem palec w kopułce jest odrobinę lepiej ale jednak dalej szarpie. Nie chce się brać za niepotrzebne koszta przykładowo wymieniając świece i kable oraz całą kopułkę, jak może się okazać że walnięty jest Filtr paliwa. Czy mam rację? Proszę o pomoc jak zdiagnozować usterkę i jak ją naprawić. z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Skoro czyściłeś kopułkę i jest lepiej wg Ciebie to szukaj tam. Sprawdź stan kabli, czy nie mają przebicia itp, stan świec. Filtr paliwa możesz wymienić jak nigdy tego nie robiłeś. Matiz i tak nie ma mocy, więc nie szalej tak :D Jak będzie przerywać i nie równo chodzić to zatrzymaj się i wyciągnij kombinerkami fajkę ze świecy i zobacz czy będzie różnica w pracy silnika.
    Warson
    Level 11  
    Filtr paliwa był wymieniany około rok temu. Chyba jednak wymienie swiece z kablami. Lecz pytanie czy to bardziej tam szukać czy gdzieś przy wtryskach albo filtrach? Ta przerywa najczęściej przy przyspieszaniu i na 3 biegach. Bo jak jadę równo koło 100 to jest ok tak samo jak auto stoi to rowno pracuje.. .
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Check się zaświeca ?
    Warson
    Level 11  
    Dzisiaj chyba znalazłem przyczynę, jest ciemno otworzyłem maskę a tutaj dyskoteka, z jednego kabla idzie ciągnąca się iluminacja a na końcu iskra ucieka w aparat zapłonowy.
    Teraz pytanie czy wymienić same kable czy świece również?
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Kable. Świece sprawdziłeś?
    autoas
    Level 42  
    Wymień kopułkę palec przewody i świece, będzie spokój na długo, po co przepalasz niepotrzebnie paliwo....