Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozrząd VW Sharan 1,9TDI. Auto nie chce palić.

wizard111 03 Mar 2005 14:27 27329 11
  • #1 03 Mar 2005 14:27
    wizard111
    Poziom 12  

Witam

Mam problem z moim VW sharanem 1,9TDI z 97 roku...
    Otoz, nie chcial nam zapalac i kazdy myslal ze to swiece, i nie prawda, swiece normalni dzialaja, tylko jak jest naprwade duzy mroz, a tak samochod powinnien zapalac sam o wlasnych silach... Dalismy do mechanika i powiedzial ze rozrezad sie przestawil a to za sprawa tego kolka ktore jest tam gdzies na dole w silniku i one sie wytlukuja po jakims czasie dlatego sie sam przestawia... pojezdzilismy moze tydzien, znow to samo, znow rozrzad sie przestawil razem z pompa wtryskowa... wszystko sie rozregulowalo, posmigalem moze 3 dni a na czwarty dzien juz rano nie chcial zapalic, znow ustawiony rozrzad , i dzis znow ciezko zapalal, co sie dzieje??? ktos to wie?? pasek od rozrzadu ma niecale 20 tysiecy km, rolki i zebatki wszystkie i rowne, samochod jak zapali smiga normalnie, ale zeby go zapalic nie ma bata, trzeba kercic, i zapali dopiero gdy napompuje mu sie paliwa w cylindry i jakos ruszy, a akumulator juz padl...
    Mial ktos taki przypadek????
    Prosze o pomoc bo nie mam czym jezdzic do pracy, a nie wiem jak teraz wroce do domu... na piechote do szwecji???
    pozdrawiam...

2 11
  • #2 03 Mar 2005 16:18
    Adam700
    Poziom 22  

trzeba wymienic pasek rozrzadu, kola no i napinacz

0
  • #3 03 Mar 2005 19:33
    Karaś
    Poziom 10  

Witam miałem podobny przypadek z tym kołem pare lat wstecz. Musisz wymienić to koło na dole na nowe i oczywiście nowa śrube którą trzeba zabezpieczyć na klej do gwintów no i dobrze poustawiać reszte, powinno podziałać.
    pozdrawiam

0
  • #4 03 Mar 2005 21:46
    am2310
    Poziom 17  

Robilem taki silnik z taką samą awarią jak twoja w moim przypadku okazalo sie że musialem rolke napinającą wymienić bo sie zacierala .Jest to rolka samonapinająca pasek rozrządu i jeśli nie będzie go napinala z odpowiednią sila lub bedzie sie przycierala to pasek bedziesz ustawial co chwila.wiadomo że rolka podczas pracy drga i co chwila musi naprężać pasek jeśli choć na chwile pozostanie zluzowana przeskakuje pasek podejżewam że wlaśnie to się u Ciebie dzieje.Na oko może sie wydawać dobra tak jak w moim przypadku ale podczas pracy nie spelnie swojego zadania.Pierwsze co powinieneś wymienić to moim zdaniem rolke no i oczywiście to koo na wale glównym jeśli jest podrobione.Zrób to jak najszybciej bo w innym przypadku może Cie to sporo kosztować

0
  • #5 03 Mar 2005 22:02
    carsmi
    Poziom 13  

Sprawdż wycięcie w wale korbowym na klin małego koła.Jesli wał bedzie wyrobiony to tak się będzie działo,aż skończy się zderzeniem zaworów z tłokami.

0
  • #6 03 Mar 2005 22:26
    tominex
    Poziom 18  

Masz uszkodzony czop wału głównego. Awaria powstała na skutek nieumiejętnego(mechanik nie miał chyba dynamometru) dokręcenia śruby koła zębatego. Teraz zakładając nawet nowe koło i tak co chwila będzie sie to przestawiało. Dwa rozwiązania:albo nowy wał korbowy(ew. pełnowartościowa używka) lub naszlifować nowe ścięcie na czopie wału korbowego.

0
  • #7 01 Lis 2005 10:53
    jopper
    Poziom 14  

Witam.
    Ma ktoś może schemat lub rysunek poglądowy gdzie znajdują się znaki do ustawiania rozrządu w VW SHARAM 1.9 TDi 90KM '96r. Problem tkwi też w odpaleniu.

1
  • #8 01 Lis 2005 11:33
    maciejek
    Poziom 14  

jopper napisał:
    Witam.
    Ma ktoś może schemat lub rysunek poglądowy gdzie znajdują się znaki do ustawiania rozrządu w VW SHARAM 1.9 TDi 90KM '96r. Problem tkwi też w odpaleniu.
    Zrzut z Autodaty dla silników 1Z/AHU, jakbys cos jeszcze potrzebował to daj znać

1
  • #9 30 Mar 2009 23:30
    motomax5
    Poziom 9  

Sharan 1,9 tdi 85KW 115 KM 2001r. pompowtryski interesuje mnie ustawienie - wymiana rozrządu

Dodano po 3 [minuty]:

motomax5 napisał:
    Sharan 1,9 tdi 85KW 115 KM 2001r. pompowtryski interesuje mnie ustawienie - wymiana rozrządu
    kod silnika AUY

3
  • #10 01 Kwi 2009 11:26
    AUTO-MAR
    Poziom 20  

wał okno w skrzyni zero lub blokada na koło zębate wałek rozrządu kołek fi 6 koło pływające ,śruby na 13 klucz 3 sztuki luzne przy napinaniu

Dodano po 6 [minuty]:

a no i napinacz zależy czy mechaniczny czy hydraulic jak ten drugi to musisz zblokować pożyczył bym ci blokady ale do ełku troche daleko

1
  • #11 05 Maj 2009 18:25
    lukasz9032
    Poziom 1  

potrzebuje rzarząd do passata 1.9tdi 90km
    zdjecie jak sięustawia na kakie ząbki prosze o odpowiedź

0
  • #12 09 Maj 2009 08:10
    mortego
    Poziom 16  

podaj symbol silnika tego passata 1.9 tdi

1