Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook MF 830X - nie osiaga wybranej temperatury

13 Cze 2013 13:53 2424 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie.

Dużo dobrego słyszałam o tym portalu i w związku z tym zwracam się do was o pomoc mam piekarnik Mastercook model MF 830x, (ponad 4 lata bezawaryjnej pracy ) do tej pory rewelacyjnie się sprawdzał, a dużo go bardzo użytkowałam,
    ale kilka dni temu niestety piekarnik po wybraniu programu (głownie używam tradycyjnego programu) i wyborze temp 175°C na wskaźniku skali temperatury
    miga na przemian kropka lub za chwile przestaje, po 1 h pracy ledwo osiąga dwa punkty na 4 możliwe, a na pasku zaawansowania stale widnieje jeden punkcik.

Proszę o pomoc przerażają mnie ewentualne koszty naprawy z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    Karolina
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam ten sam problem.
    Po wyborze programu piekarnik grzeje non stop. Górna grzałka czerwona, w piekarniku gorąco (placek się spalił). Na wyświetlaczu pokazuje że grzeje (czerwona kropka) lecz nie pokazuje przyrostu temperatury (czerwone kwadraciki nad kropką).
    Wyświetlacz nie pokazuje żadnego błędu. Przypuszczam, że uszkodzony czujnik temperatury. Wyjąłem piekarnik, zdemontowałem pokrywę od elektroniki i zmierzyłem rezystancję na wtyczce 2pin odłączonej od płytki (dwa najcieńsze brązowe przewody w wiązce prowadzącej do grzałek i oświetlenia; przypuszczam że to te od czujnika). Na mierniku 546Ω; przy temp. 20°C.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Sprawdź czujnik temperatury albo termostat nie rozlacza grzalek i cały czas grzeje. A wyłącznik termiczny nie odcina Ci całkiem napiecia jak się nagrzewa za mocno powinien rozlaczyc.