Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook piekarnik MF 830x - nie osiaga wybranej temperatury

karolinag 13 Cze 2013 13:53 1764 1
  • #1 13 Cze 2013 13:53
    karolinag
    Poziom 1  

Witam serdecznie

duzo dobrego slyszalam o tym portalu i w zwiazku z tym zwracam sie do was o pomoc mam piekarnik Mastercook model MF 830x, (ponad 4 lata bezawaryjnej pracy ) do tej pory rewelacyjnie sie sprawdzal a duzo go bardzo uzytkowalam
    ale kilka dni temu niestety piekarnik po wybraniu programu (glownie uzywam tradycyjnego programu) i wyborze temp 175 stopni na wskazniku skali temperatury
    miga naprzemian kropka lub za chwile przestaje , po 1 h pracy ledwo osiaga dwa punkty na 4 mozliwe , a na pasku zaawansowania stale widnieje jeden punkcik

prosze o pomoc przerazaja mnie ewentualne koszty naprawy
    z gory dziekuje za pomoc
    pozdrawiam
    Karolina

• Fibaro
  • #2 23 Paź 2014 22:26
    mmuzzy
    Poziom 1  

Witam.
    Mam ten sam problem.
    Po wyborze programu piekarnik grzeje non stop. Górna grzałka czerwona, w piekarniku gorąco (placek się spalił). Na wyświetlaczu pokazuje że grzeje (czerwona kropka) lecz nie pokazuje przyrostu temperatury (czerwone kwadraciki nad kropką).
    Wyświetlacz nie pokazuje żadnego błędu. Przypuszczam, że uszkodzony czujnik temperatury. Wyjąłem piekarnik, zdemontowałem pokrywę od elektroniki i zmierzyłem rezystancję na wtyczce 2pin odłączonej od płytki (dwa najcieńsze brązowe przewody w wiązce prowadzącej do grzałek i oświetlenia; przypuszczam że to te od czujnika). Na mierniku 546Ω; przy temp. 20°C.
    Proszę o pomoc.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo