Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HUAWEI E398 - Urwany port USB - identyfikacja pinów na płycie

13 Jun 2013 16:03 3615 7
  • Level 10  
    Witam.
    Mam nadzieje iż problem opisuje w odpowiednim dziale. Jeśli nie, prosiłbym o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Posiadam modem LTE HUAWEI E398u-1.
    Został urwany w nim port USB (obracany).
    Modem został rozebrany do płyty głównej. Jej zdjęcie w temacie.
    Problemem jest identyfikacja pinów na płycie głównej.
    Chciałbym przylutować wtyczkę z USB na kablu bezpośrednio do płyty głównej.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
    Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę poprawić. jever 23
  • Level 1  
    Witam
    Mam pytanie czy udało się coś ustalić z tą identyfikacją pinów na płycie bo mam taki sam problem ?
  • Level 29  
    Ten sam, ma ktoś rozwiązanie?
  • Level 10  
    Może to pomoże... metodą prób i błedów udało mi się podlutować gniazdo na przewodach, niestety urwałem jeden z pinów-prawdopodobnie masa albo ekran. Modem działa, ale nie na wszystkich PC (możliwe że sam go uszkodziłem testując różne kombinację podłączenia gniazda). Modem wymaga aby był przylutowany ekran i masa. Ekran podlutowałem do wolnego punktu masowego (znajdującego się z drugiej strony i modem ruszył) możliwe że kable data od strony modemu są na tym zdjęciu zamienione kolejnością (kolor biały i zielony)
  • Level 29  
    Jesteś pewien, że będzie dobrze?
  • Level 10  
    W tej kolejności modem działał, ale nie na każdym PC (ale myślę, że mogłem go uszkodzić szukając prawidłowego podłączenia). Nie mam 100% pewności bo mój modem nie jest w 100% sprawny (tzn. na komputerze docelowym działa jak zły, za to inne nie zawsze go wykrywają)
  • Level 12  
    Kamil-majster wrote:
    W tej kolejności modem działał, ale nie na każdym PC (ale myślę, że mogłem go uszkodzić szukając prawidłowego podłączenia). Nie mam 100% pewności bo mój modem nie jest w 100% sprawny (tzn. na komputerze docelowym działa jak zły, za to inne nie zawsze go wykrywają)

Być może nie podłączyłeś masy do blaszki, która współpracuje normalnie z wtyczką
    USB. Ale że została wyrwana to jej tam teraz niema. To połączenie jest jakimś zabezpieczeniem na wypadek wypadnięcia wtyczki z całego korpusu modemu. Prawdopodobnie rozłącza ono modem, aby nie pobierał zbyt dużego prądu, gdy narażona zostaje tasiemka na rozerwanie. Ale to tylko moje przypuszczenia.
    Jednak najważniejsze jest to że po podłączeniu tam masy (zdjęcie 1) i prawidłowym podłączeniu z wtyczką USB na przewodzie cały modem działa !!!
    Oczywiście minus, masa czy też tzw. ekran to ten sam (potencjał) punkt.

HUAWEI E398 - Urwany port USB - identyfikacja pinów na płycie HUAWEI E398 - Urwany port USB - identyfikacja pinów na płycie HUAWEI E398 - Urwany port USB - identyfikacja pinów na płycie