Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson ariva link@tt - TnK nie działa

13 Cze 2013 19:12 3666 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam taki problem:
    do 23 maja miałem dostęp do TNK w wersji SD i wszystko działało jak należy (mój dekoder to fergusona ariva link@tt), wcześniej na infolinii upewniłem się czy nie ma przeszkód aby przejść na ofertę Smart HD. No i zaczęło się: brak dostępu do programów HD, codzienne telefony na infolinię, kilka razy (chyba 7) miałem odnawiane uprawnienia (po takim zabiegu 24 godziny dekoder ustawiony na TVN) i nic. Działały tylko programy z ofert SD pomimo tego, że w dniu migracji przeliczono mi ważność konta. Najgorsze to to, że we wtorek przestało działać wszystko, nawet te z oferty SD. Czy może mi ktoś pomóc i oświecić mnie jak z tego wybrnąć; infolinia nic nie jest w stanie już zrobić, ponieważ poradzili mi napisać oficjalną reklamację (zrobiłem to, ale oni mają 30 dni na rozpatrzenie, a tu nie ma jak oglądać).
    Proszę o pomoc
    Krzysiek
  • Poziom 43  
    Czy z anteny do dekodera idą dwa kable, gniazdka w ścianie też są, jak/z czego zbudowana jest instalacja sat?.
  • Poziom 2  
    jest jedna antena z monoblokiem na cztery wyjścia, w rzeczywistości wychodzą dwa kable (mam w domu dwa dekodery - w tym drugim stary - ferguson 7018 - wszystko działa prawidłowo; wersja SD)
    w tym nowszym (ariva tt) nie działa nic, był moment po moim wpisie na forum, że pojawiły się programy - trwało to około 5-10 minut, ale po chwili wszystko wróciło do normy - czyli nic nie działa

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [TS]
  • Poziom 43  
    skonyy napisał:
    (mam w domu dwa dekodery - w tym drugim stary - ferguson 7018 - wszystko działa prawidłowo; wersja SD)

To spróbuj Arivę podłączyć pod tą instalację i zobacz.
    skonyy napisał:
    w tym nowszym (ariva tt) nie działa nic

Jakie dokładnie info pojawia się na ekranie tv jak wybierzesz coś z pakietu?,
    do dekodera wgrane najnowsze oprogramowanie ze strony producenta?,
    czy w menu dekodera można w ogóle odczytać "zawartość" karty czyli uprawnienia, bo
    skonyy napisał:
    miałem odnawiane uprawnienia (po takim zabiegu 24 godziny dekoder ustawiony na TVN) i nic.

To powinien być TVN HD, a nie ten zwykły.
  • Poziom 2  
    informacja jest taka, że są to programy płatne do których nie mam dostępu.
    Oprogramowanie w dekoderze jest najnowsze - wgrywałem przez internet (bo jest taka możliwość bezpośrednio przez dekoder).
    Chodzi o to, że jedna karta działa w jednym i drugim dekoderze (ta w wersji SD), a druga (w wersji HD - po migracji z SD) już nic nie odbiera (ani w fergusonie 7018, ani w arivie), na początku odbierały tylko programy SD choć powinny też działać te w HD.
    Mam wrażenie, że jest to problem związany z tą migracją (przed migracją tej jednej karty wszystko było w porządku), przeczytałem gdzieś, że nie jest to prosta operacja (technicznie), ale mimo wszystko po 48 godzinach powinno się aktywować i działać, a tu nic. Ciekaw jestem co odpiszą mi na moją reklamację. Jak na razie to od trzech tygodni nie da się nic oglądać na tej karcie.