Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyk mini-jack mono w mikrofonie

13 Cze 2013 19:22 1902 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Ostatnio postanowiłem zacząć nagrywać Gameplay'e, no ale niestety okazało się, że wbudowany mikrofon do niczego się nie nadaje, ponieważ zbiera dużo "szumu" a mój laptop nie należy do najcichszych. Dodam, że po "odszumieniu" niby problem znikał, ale mój głos stawał się strasznie nienaturalny, nieczysty.

Postanowiłem naprawić moje stare słuchawki Tracer Octopus.
    Swego czasu bardzo dobrze się sprawowały i byłem wyjątkowo zadowolony z jakości dźwięku z mikrofonu (bo mikrofon mają rzeczywiście elegancki).
    Dokupiłem końcówkę mini-jack mono i od razu zabrałem się do roboty.
    Masę (miedziany kabelek) przylutowałem do ekranu wtyku a drugi (niebieski) do blaszki wewnątrz.
    Niestety, ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu mikrofonu i próbie zarejestrowania dźwięku słychać tylko i wyłącznie straszliwe "buczenie", zmieniające się gdy dotykam masy.
    Sprawdzałem też w programach do komunikacji VoIP typu Ventrilo - to samo.

Dodam, że używam laptopa Toshiba Satellite L300-1DN i za czasów kiedy jeszcze używałem słuchawek, mikrofon działał.
    System Windows 7, poinstalowane sterowniki z oficjalnej strony producenta.

Jak myślicie, co może być powodem?
    A może coś zrobiłem nie tak?
  • Specjalista elektronik
    Wygląda na to, że masa nie łączy... może np. kabel ma przerwę?
  • Poziom 11  
    Przy pomocy Windowsowego miernika poziomu głośności dźwięku z mikrofonu sprawdziłem kabel, dotykając koniec kabla (w słuchawce) łączącego kabel z mikrofonem.
    Dotykając miernik skacze do poziomu maksymalnego, czyli wadliwy kabel możemy wykluczyć.
    Udało mi się ustalić też, że prąd przepływa masą do samego mikrofonu (ten sam sposób).

Podejrzewam albo wadę mikrofonu (co jest akurat najmniej prawdopodobne), uszkodzone wejście na mikrofon bądź sam trefny wtyk.
  • Poziom 27  
    Witam
    Powinieneś zastosować Jack stereo.
    Podłączenie znajdziesz na forach
  • Poziom 11  
    Można jakiś konkretny link? Bo znajduję chyba nie to co trzeba.