Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Teka IR641 - spalenie zasilacza w płycie indukcyjnej

titek_the_grey 13 Cze 2013 19:45 2847 2
  • #1 13 Cze 2013 19:45
    titek_the_grey
    Poziom 1  

Witam, chyba mam dość nietypową sytuację bo nie znalazłem żadnego postu na ten temat. Kupiłem nową płytę indukcyjną Teka IR 641 i przy podłączaniu jej przez elektryka wywaliło korki i spalił się zasilacz. Przyjechał gość z serwisu i stwierdził spalony zasilacz, co było efektem błędnego podłączenia (wg niego) przez elektryka. Elektryk twierdzi, że wszystko robił zgodnie z instrukcją i podłączał na 2 fazy, serwisant twierdzi, że musiał podłączyć 3 fazy... a ja jestem między młotem i kowadłem :( serwis życzy sobie 500zł za naprawę, bo to wg nich wina elektryka, a elektryk upiera się przy swoim (swoją drogą to znajomy elektryk z dużym doświadczeniem i raczej by się nie pomylił). Miał ktoś podobną sytuację? Może z innym AGD, niekoniecznie z płytą. Proszę o info jak można dochodzić z serwisem swoich praw, tak żeby naprawili płytę, a nie wymigiwali się błędem elektryka.

0 2
  • #2 13 Cze 2013 22:33
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Typowy i częsty błąd przy podłączaniu. Niestety na naprawę gwarancyjną nie ma co liczyć.

0
  • #3 13 Cze 2013 22:46
    movzx
    Poziom 39  

Pozostaje ewentualnie ubezpieczenie OC elektryka - jeśli posiada. Ale wiadomo - znajomy, więc wszystko zależy od wzajemnych stosunków i tak dalej.

0