Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna - Kosiarka pasek łapie przy cofaniu do tyłu, napęd.

13 Cze 2013 21:25 4995 2
  • Poziom 14  
    Witajcie,

mam kosiarkę ROYAL 43 i mam dziwny problem, otóż pasek łapie gdy cofam , i cofanie odbywa się z oporem. Jazda do przodu działa poprawnie.
    Więc to dla mnie jest bardzo zadziwiające, gdyż kółko jak widać na zdjęciu dochodzi do samego końca (jak najbliżej się da silnika)? A może nie ?

Regulacji odległości silnika nie ma, więc wydaje się, że powinno wszystko dobrze działać.

1. Czy jeżeli zdejme pasek i będę jechał kosiarką do przodu, to koło napędowe ma się obracać, czy może poprawnie to ma się obracać jak będę jechał do tyłu?

2. Czy jest tylko jedna możliwość poprawnego założenia zabieraków aby kosiarka jechała do przodu podczas załączenia napędu?

Husqvarna - Kosiarka pasek łapie przy cofaniu do tyłu, napęd.Husqvarna - Kosiarka pasek łapie przy cofaniu do tyłu, napęd.

Nie mam zielonego pojęcia co z Ty fantem zrobić, proszę o pomoc.
  • Poziom 1  
    To chyba normalne też tak samo jest u mnie.
    Pytanie z innej beczki w jaki sposób zdjąłeś, odkręciłeś plastikowy wentylator jednocześnie służy jako osłona. Odkręcam nóż plastikowy (kapsel) do którego jest mocowany nóż i nie mogę sobie poradzić z osłoną użyłeś do tego jakiegoś ściągacza? Husqvarna - Kosiarka pasek łapie przy cofaniu do tyłu, napęd.
    Zdjęcie Twojego autrstwa przedstawia już zdjętą tą osłonę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    niemcu171 napisał:
    To chyba normalne też tak samo jest u mnie.
    Pytanie z innej beczki w jaki sposób zdjąłeś, odkręciłeś plastikowy wentylator jednocześnie służy jako osłona. Odkręcam nóż plastikowy (kapsel) do którego jest mocowany nóż i nie mogę sobie poradzić z osłoną użyłeś do tego jakiegoś ściągacza? Husqvarna - Kosiarka pasek łapie przy cofaniu do tyłu, napęd.
    Zdjęcie Twojego autrstwa przedstawia już zdjętą tą osłonę.
    Pozdrawiam

Właśnie problem w tym, że też miałem problem. Przy ściąganiu lekko mi pękło ale w grubym miejscu, tam gdzie były lekkie pęknięcia, więc skleiłem śmiga cały czas. Oby jeszcze 10 lat do 25 urodzin ;)

Musisz lekko ciągnąć, z wyczuciem, mocuje się na klinach plasitkowych. Aha i pamiętaj, że teoretycznie wentylator-osłona wygląda jak z 2 części. UWAGA, nie należy ciągnąć za mocno za boczne (cienki ścianki) bo całość jest połączona na stałe ze środkiem. Więc musi wyjść albo całe albo wcale.

Nie mam już zdjęć niestety wentylatora, jak zdejmiesz to możesz zrobić.

Zapewne jest jakiś ściągacz, więc możesz pomyśleć na zasadzie ściągacza do koła pasowego mojego wykonania z innego wątku.