Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

htc desire x czy samsung galaxy s3 mini ?

DragonEvolution 13 Cze 2013 22:45 3360 5
  • #1 13 Cze 2013 22:45
    DragonEvolution
    Poziom 8  

Witam
    Jak w temacie jaki tel z tych ? Chce wziąć tel na abonament w plusie na firmę .
    Biorę pod uwagę : jakość wykonania , wyświetlacz , w miarę dobry aparat + lampa , ma się nie zawieszać czyli pewnie najlepszy procesor !!, dobra bateria przy dużym korzystaniu z telefonu, dobry system operacyjny co za tym idzie może jakaś możliwość planowanego rozwinięcia.
    Brałem jeszcze pod uwagę LG L9, wszystko ok ale jest dla mnie za duży, do tej pory mam iPhone 4 i szukam coś takich rozmiarów z takim wykonaniem, może coś polecacie innego w dopłacie do ok 300 zł ? HTC 170 a Samsung 250 .. Ale rozmawiając z panem od plusa powiedział ze nie opłaca się dopłacać za samsunga. Mozę tak o tylko mówi by opchnąć HTC . Co o tym myślicie ?

0 5
  • #2 13 Cze 2013 22:52
    OlekMTG
    Poziom 34  

Co rozumiesz przez 'dobra bateria'? Bo przy w miare intensywnym użytkowaniu nie spodziewaj się po telefonach na androidzie więcej niż 1 dnia.
    Pod względem jakości wykonania HTC wypada lepiej. Pod względem 'bebechów' delikatna przewaga samsunga. Aparat w żadnym z nich sału nie robi.

0
  • #3 13 Cze 2013 23:10
    DragonEvolution
    Poziom 8  

No tak wiem że z bateria szału nie będzie, ale mam Iphone 4 i przy bawieniu się nim nie wytrzyma doby, ba przy korzystaniu z neta i paru telefonach jest w stanie rozladowac sie w 6 godz. ;/ Wiec wystarczy mi ta pelna doba :) Chce zeby byl dobrze wykonany. Widzialem wlasnie ze Samsung ma wiecej ram , ale nie wiem czy to bardzo sie rozni w urzytkowaniu ? Tel to nie aparat do zdjec , ale zamiennik lecz jakis poziom musi mieć. Fajnie by bylo jak by miał 8 mpx , ale 5 tez daje rade oczywiscie z lampa (moze ledowa )

0
  • #4 13 Cze 2013 23:44
    OlekMTG
    Poziom 34  

No cóż, przy korzystaniu z neta licz max około 5 godzin pracy po wi-fi lub 3,5 przez sieć komórkową. Bez power bank'ów nie przeskoczysz tego na żadnym androidzie w tym przedziale cenowym. Przy codziennym użytkowaniu różnicy w osiągach tych modeli racze nie odczujesz, no chyba że masz zamiar odpalać naprawdę BARDZO wymagające programy - ale wtedy to będzie wybór pomiędzy bardzo słabo a tragicznie ;) . Xenonów juz praktycznie w żadnym telefonie się nie montuje, ale diody led to norma. HTC w większości modeli stosuje też kamery samsunga, więć na tym polu też różnicy wielkiej nie odczujesz. Bierz ten, który bardziej Ci się podoba.

0
  • #5 14 Cze 2013 07:11
    DragonEvolution
    Poziom 8  

A wiesz może jaki tel trzyma dłużej ? Bez sensu jest taki tel z którego nie można korzystać, bo nie ma czasami gdzie naładować . A co mam się nim bawić w domu przy ładowarce ;/

0
  • #6 14 Cze 2013 17:23
    OlekMTG
    Poziom 34  

W tym przedziale cenowym raczej nic nie znajdziesz. Generalnie wynik około 6 godzin przeglądania neta po wi-fi uważany jest za naprawde przyzwoity w swiecie smartfonów. Niestety im wiekszy wyświetlacz tym większe zużycie baterii, a obecnie tendencja rozciąga je bardzo mocno :).
    Z telefonów z naprawdę mocną baterią mogę polecić motorole RAZR MAXX (zwykła lub nowsza HD). Inną opcją jest powiększona bateria - tu np Samsung wypuścił kity do Galaxy S2 lub Galaxy S3. Ja używam osobiście HTC One S i bateria jest też bardzo dobra, choć całego dnia intensywnego użytkowania nie wytrzymywała, dlatego wymieniłem baterie na pojemniejszą z innego modelu - ale to juz nie jest takie proste dla przeciętnego użytkownika.
    Można też pomyśleć o czymś takim jak Pentagram Monster, ale tu czuć chińszczyzna na odległość, osobiście bym nie polecał.
    Innym rozwiązaniem jest zakup dodatkowej baterii i ładowarki zewętrznej - jak padnie bateria podmieniasz ją, a w nocy ładujesz obie na raz. Przy takim rozwiązaniu można pomyśleć o telefonie z niższej półki.

0