Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III Audi A3 - Wymiana adaptacja ecu ASV i immo 1Z/AFN

14 Cze 2013 00:17 4833 5
  • Poziom 10  
    Witam szanownych kolegów, nie znalazłem podobnego tematu więc pytam.
    Jestem w posiadaniu samochodu VW Vento 1.9 TDI 1Z z oryginalnym immo, zmieniam ecu na Audi A3 2000r. ASV 038 906 012 BB i wiem już wszystko poza tym które piny z oryginalnej manetki tempomatu podłączyć pod które piny ecu i co ważniejsze - czy można zaprogramować nowy komputer żeby pracował ze starym immo, z tego co się orientuję pracują podobnie (w Golfie immo z ecu a w Audi zegary z ecu) urządzenie zabezpieczające po odebraniu prawidłowego sygnału z transpondera wysyła po linii K sygnał do ecu, że może rozpocząć pracę. Czy ktoś może posiada wiedzę jakie to sygnały i czy da się to jakoś sparować?
    Serdecznie dziękuję za każdą podpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    w sterowniku nie ma immo . immo dopasowuje sie do sterownika . wymieniajac sterownik wchodzisz vagiem vasem czy vdcs w twoim przypadku adres 25 czyli imobilajzer 10 dopasowanie i kanał 00 . oczywiście jeżeli sterownik który zakładasz nadaje sie do twojego samochodu
  • Poziom 10  
    Immo w Golfie 3 jest osobną puszką a w Audi A3 jest w zegarach, a ecu ma tylko przykaz czekać ma zezwolenie od immo. Pytanie czy zezwolenie immo od Golfa 3 pozwoli Ecu z A3 uruchomić silnik czy też się nie zrozumieją.
  • Poziom 15  
    Usuń go z ECU, nie będą musiały się rozumieć i problem z głowy. Najmniej roboty. Może daj fotki ECU z zewnątrz z numerami i od środka.
  • Poziom 10  
    Póki co immo usunięte . Koniec tematu :-(