Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Nissan Primera p11 144 2.0 td. B陰d 34 i 47 (czujnik wzniosu ig造, czujnik wa逝)

14 Cze 2013 01:13 6279 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Tak jak w temacie, mam problem z b喚dami:
    34 - czujnik wzniosu ig造 na pierwszym wtryskiwaczu
    47 - czujnik po這瞠nia wa逝 korbowego.

Przyda造 by si normy rezystancji oraz spos鏏 pomiaru.

Jutro do tego sprawdz jeszcze przep造wk, ale tu parametry ju znalaz貫m:)

Problem polega na tym, 瞠 zapala si check engine i co za tym idzie autko traci moc, a do tego na biegu ja這wym "faluj" obroty.
    Wiem s podobne tematy dotycz帷e obrot闚 oraz check, jednak nie odnalaz貫m sposobu pomiary w/w parametr闚, a przyda造 by si do dok豉dnej oceny sytuacji.

Tak瞠 by豚ym wdzi璚zny za pomoc.
  • Poziom 34  
    czujnik walu pod oscyloskop a czujnik wzniosu ok 100ohm.powyzej 110 ohm sterownik bedzie odbiera juz jako uszkodzony.generalnie przez niego auto traci moc.
  • Poziom 38  
    Zreszt P11 bez wa逝 nie odpala. sprawd do鈍iadczalnie przez odpi璚ie wtyczki, jest u g鏎y na g這wicy po stronie pasa瞠ra jak dobrze pami皻am.
    B璠zie pewnie tak, jak m闚i Jokerro.
  • Poziom 9  
    Wracaj帷 do tematu.
    Skasowa貫m wczoraj b喚dy, check zgas. Autem przejecha貫m ok 50 km, check znowu si zapali, jednak pokazuje ju tylko jeden b陰d - 34. Ale obroty na biegu ja這wym "鈍iruj" coraz bardziej i ju nie da si skasowa tego b喚du.

Wiec w wolnej chwili skupie si na tym czujniku wzniosu ig造.

Ps. ko mi podpowiedzia, 瞠 EGR mo瞠 by zapchany, ale nie wiem czy bra to w og鏊e pod uwag.

Mo瞠 kto m康rzejszy doradzi:)
  • Poziom 1  
    Witam, mia貫m takie same objawy i w moim przypadku konieczna by豉 wymiana wtrysku steruj帷ego. Wydaje mi si 瞠 u ciebie te to powinno pom鏂, sprawd czy masz wtryski zexel czy bosch. Naczyta貫m si na ten temat sporo, buja貫m si po mechanikach, p豉ci貫m kilkukrotnie za diagnostyki bo przecie 瘸den mechanik bez tego ani rusz, tyle 瞠 w tym aucie nie ma lepszej metody jak spinacz, mechanicy w moim dieslu znale幢i czujnik spalania stukowego (b陰d 34 ale w benzynie), wi璚 p豉cenie komu za diagnostyk to pomy趾a. Je瞠li musisz tym autem je寮zi to spr鏏uj odl帷zy czujnik temperatury, przestanie szarpa i nie b璠zie gas.
  • Poziom 9  
    Witam. Problem zosta rozwi您any.
    Wadliwy okaza si wtrysk steruj帷y. Po jego wymianie wszystkie problemy znikn窸y tak瞠 temat zamykamy.

ps.
    W miedzy czasie walczy貫m:
    z pal帷ym si kontrolk stopu -uda這 si:)
    z poduszkami - tak瞠 si uda這:)
    alternatorem

Tak瞠 w razie problem闚 mog spr鏏owa pom鏂