Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop SAMSUNG NP550P5C - Brak możliwość postawienia sysytemu, dziwne partycje

14 Cze 2013 07:50 1995 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam laptop serii 5 Samsung NP550P5c
    Mam problem, ponieważ nie mam partycji recovery, nie działa mi F4, system nie wczytuje niczego z pendriva mimo iz wskazuje to w ustawieniach ogólnych ...

Mam takie partycje może którąś trzeba uaktywnić żeby metody w/w działały

Pobrałem również taki czysty obraz :

"Dysk_naprawy_Windows_8_64-bitowy"
    po zamontowaniu takie pliki moge skopiować na PEN lub wypalić na DVD

czy zgranie tego na DVD spowoduje ze komp mi to zabootuje i rozpocznie instalacje czystego windowsa i czy zaakceptuje klucz z BIOSA bo fizycznie nie mam takiego zeby wklepac recznie.

Dodam że pobrałem ze strony samsunga " samsung recovery solution 5" przy instalacji wymusił odinstalowanie wersji która już była w systemie poczym odmówił zainstalowania nowej bo nie ma partycji samsunga czy jakoś tak...

Proszę o pomoc :)
  • Poziom 42  
    Proszę zamieścić screen\zdjęcie ze SMART dysku by wykluczyć uszkodzenie napędu.
  • Poziom 10  
    Dra98 napisał:
    Proszę zamieścić screen\zdjęcie ze SMART dysku by wykluczyć uszkodzenie napędu.

Jeśli chodzi o test SMART w BIOSIE nie ma opcji po wcisnieciu F10

HD tune zrobiłem mam nadzieje ze o to chodzi

• Poziom 10  
    Temat do zamknięcia.
    Okazało się że ją sam usunąłem przy dzieleniu dysków na wiecej partycji.
    Klucz w BIOSIE wczytuje się przy instalacji czystej płyty z windowsem 8 więc sprawę ogarnąłem tyle o ile , mam kopię obrazu systemu do ewentualnego wczytania z tym co ja chcę mieć na kompie a nie to co mi narzuci producent.
    Serwis przywróci partycję recovery za 123 zł w wawie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Crash80 napisał:
    nie mam partycji recovery

Na swoim obrazku masz SAMSUNG_REC i SAMSUNG_REC2 - to są partycje Recovery :)