Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem

14 Cze 2013 11:52 4323 8
  • Poziom 9  
    Witam, zamierzam zainstalować hydraulikę do obsługi pługa śnieżnego góra/dół oraz lewo/prawo i z funkcją pływającą jak też ze sterowaniem przyczepy samowyładowczej na trzy strony. Potrzebuję pomocy od znawców tematu bo mimo że jestem samochodziarzem nie bardzo wiem co i za jakie pieniądze zainstalować. Prawdopodobnie skorzystam z pomocy firmy ale chciałbym najpierw wiedzieć czego mam chcieć i za jaką kwotę mogę to kupić.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
  • Poziom 12  
    Witam.
    Poradziłeś sobie z tematem czy nie?
    Mogę Ci podesłać jak to mam zrobione u siebie(nawet fotki co i jak) w Mitsubishi i jeszcze przed zimą w Yanmar-ku mnie to czeka.Używamy 2 takie maleństwa w komunalce!
    Pozdr.
  • Poziom 9  
    Witam, dzięki za zainteresowanie tematem. Instalacja hydrauliczna dodatkowa w ciągniku zrobiona jednak nie do końca tak jak chciałem i !! zamawiałem !! u sprzedawcy ciągnika. Traktorek Kubota GL23 dt przyjechała na lawecie z zamontowanym pługiem p/śniegowym i szuflą załadowczą tylną wszystko sterowane hydraulicznie jednym sterownikiem 2-rzędowym zasilanym z instalacji ciągnika.
    Na początku po postawieniu sprzętu w garażu zauważyłem mały wyciek z miejsca gdzie wpięto się w instalacje - to już wtedy powinienem nie odebrać sprzętu ale chyba za bardzo byłem napalony i na zapewnienia "że to tylko trzeba dokręcić" Odebrałem,zapłaciłem a teraz będę musiał chyba wszystko przerabiać.To zdjęcie tego połączenia. Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem
    Następnym błędem było odebranie sprzętu bez zamontowanych szybkozłączek przy pługu co praktycznie uniemożliwia demontaż go na lato.Dodatkowo Pług pzy takim połączeniu działa LE/PR jednocześnie z szuflą gdy chcę ją wykiprować czyli opróżnić np. z ziemi którą załadowałem. Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem
    A tak wyglądała szufla po kilku załadunkach. Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem Kubota GL 220 - Montaż instalacji hydraulicznej z rozdzielaczem
    Tak jak na rysunku odręcznym poprawiłem "naszych fachowców" z pod Wrocławia. Chyba była to ich pierwsza wykonana i do tego nieudolnie podróba fabrycznego sprzętu. Znowu dałem się nabrać na zapewnienia sprzedawcy "sprawdzona nasza polska firma to wykonała, nie to co ta marna Hińszczyzna"
    Pozdrawiam wszystkich
    Traktorzysta młody stażem
  • Poziom 12  
    A witam ponownie.
    Patrząc na ten obrazek przedniej czołownicy to wydaje mi się że masz to z firmy "traktorkowej" pod Miliczem, jest masywna to fakt ale ja musiałem to przerobić z racji nie praktycznego wręcz fatalnego pomysłu tej firmy na demontaż pługa.
    A pług mamy chyba robiony przez Nich bo masywny też!! (nie ten Geo)
    Po pierwsze to montaż 4 szybkozłączek hydraulicznych (to po prostu MUSI BYĆ!)
    drugie to przeróbka mocowania pługa na JEDEN bolec!! = teraz demontaż SAMEGO pługa to MAX.15sek. :D (a miałem na 2 małe jak masz na zdj. przy ramionach czołownicy-masakra)
    następne to- pług 1,5m w chodniki nasze się nie nadaje musiałem zrobić CIACH po bokach i z wysokości (blacha 1cm.) teraz mi to jest OK.
    Póżniej montaż zaczepu kulowego na szybkozłączce.(aby nie kolidował z wałkiem przekażnika mocy, chyba adaptacja z Opla Astry).
    Żle był wpięty w obieg wąż od ogrzewania kabiny (błąd firmy od kabin)
    Jeszcze rozdzielacz z sekcją pływającą trzeba by zmienić bo machać ręką się nie chce,ale to już w planach(tą opcje to powinni mieć w standardzie przy pługu) a za dopłatą przy zamiatarce na przód to i rozdzielacz 3sek. no i z zatrzaskiem musi być)
    U Ciebie z powodu braku szybkozłączek te 2 funkcje działają razem,lub mogli dać rozdz.3 sekcyjny to już byś miał Super.
    Aż żal patrzeć na te pogięte płaskowniki czy te majstry nie mogli tego przetestować przed oddaniem (a to takie proste) ale widzę poradziłeś sobie lub wywal te płaskowniki i daj profil lub ceownik.
    MY mamy 2 traktorki: Mitsubishi z kabiną i Yanmara bez zadaszenia :D pług, kosiarkę GEO120, glebogryzarkę,rozsiewacz do piasku,przyczepkę130x100.
    Jak co to pisz tu lub na @ wymienimy trochę doświadczeń.
    Pozdr.VY73!
  • Poziom 9  
    Witam, dzięki za odpowiedz, szufla poprawiona tak zresztą jak napisałeś, doślę zdjęcia. Dałem wzmocnienia z ceownika, którego wspawałem w ich płaskownik oczywiście wyprostowany i wszystko pomalowałem-jest całkiem w porządku. Pług do śniegu jak i cała hydraulika zrobiona w Miliczu zresztą szufla także. Miała być inna taka jak w Redmeksie ale to temat rzeka. Pług 1,5 metra to dla mnie jak w sam raz-będę odśnieżał drogę dojazdową oraz całkiem spore podwórko przed domem. Podeślij zdjęcia przeróbki pługa i zrobionej instalacji to będę wiedział co zmienić przy moim. Rozdzielacz podobno mam z sekcją pływająca ale w razie czego w przyszłym roku zmienię na "3" lub dołożę dodatkowy do sterowania szuflą. Mam b.dobry zakład w Ostrowi Maz. który mi wszystko profesjonalnie ma poprawić - czekam na gotówkę. Pokaż jak masz rozwiązane wpięcie w instalacje to może swoje zrobię w podobny sposób oraz jak masz zamont. szybkozłączki od pługa.
    A może wpisz taki adres malytraktor.pl i zobaczysz co inni koledzy wymyślają do swoich traktorków.
    Pozdrawiam
    Petra
  • Poziom 12  
    Hej.
    To jednak dobrze poznałem po fotkach kto jest producentem tej czołownicy :D .
    Wpięcie się w hydraulikę z rozdzielaczem jest banalnie proste. i jak patrze i patrze na twoje zdj. to masz to raczej tak zrobione jak i u mnie.
    Jak pisałem szybkozłączki wstawiłem i zdj. mogę Ci jutro przy traktorku pstryknąć bo stoi na firmie,czołownica i pług stoją na garażach(z braku miejsca i pory roku) jak znajdę chwile to podjadę i również foty trzasnę.(tylko czy potrafię je tu wstawić? jak co to na @ Ci wyśle)
    Jak masz rozdzielacz z pływającą sekcją to jest BOGATO!! a zmianę z rozdz. 2 sek. na 3 sek. to zrobisz sam. do tego 2 węże i szufla hula bezkolizyjnie a tamten sprzedasz..Tylko przemyśl temat czy będziesz korzystał równocześnie z pługa i szufli w zimie,jak NIE to po co koszta i zmieniać,jeśli założysz szybkozłączki przy czołownicy= temat ogarnięty.
    Pozdr.
  • Poziom 9  
    Może i tak samo ale u mnie to spieprzyli i mam na tym połączeniu delikatny wyciek, muszę latem spuścić olej i to poprawić.Mam nadzieję że istnieją oryginalne tzn.fabryczne połączenia tych przewodów.Czy stosuje się w takich połączeniach uszczelki?
    Wyjaśnij proszę jeszcze jak sprawdzić czy zamontowali z sekcją pływająca /taki zamawiałem/ i po co z zatrzaskiem- nie mam o tym zielonego pojęcia. Szuflę zamierzałem wykorzystywać do wywożenia śniegu, u mnie potrafi zsunąć się z dachu b.duża ilość i pług może nie dać rady.No zobaczymy jak to będzie.Czekam na fotki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam foty 19szt. lecz trochę to trwało! Podaj na PW @ to Ci wyśle.
    Teraz tak co do połączeń fabrycznych a raczej wpięcia w instalacje hydrauliczną tego traktorka to raczej nie ma TO trzeba wykonać samemu(wspawać gazowo 2 nyple) reszta to już na fabrycznych elementach.
    Wyciek pewnie masz na spawie rurki z nyplem lub na stożku gdzie dalej masz już przykręcony wąż.
    Uszczelki w hydraulice się stosuje lecz w Twoim przypadku nie wiem o które połączenie Ci chodzi.
    Rozdzielacz z sekcją pływającą wzrokowo poznasz po "dłuższej tylnej prowadnicy" albo daj fotkę do wglądu.
    Rozdzielacz z zatrzaskiem po to aby nie trzymać ręką ciągle rączki rozdzielacza-i Ciebie to nie interesuje bo nie będziesz używał zamiatarki.
    No jak szufla w zimie również to raczej czeka Cię wymiana rozdzielacza(pogadaj ze sprzedającym że mu odeślesz 2sekc. dopłacisz i weżmiesz 3sekcyjny),z zaworami trójdrożnymi nie ma co kombinować.
    Pozdr.
  • Poziom 9  
    Witaj, wyciek mam właśnie na tych dorabianych nyplach, albo z połączenia przewód - nypel po gwincie albo z połączenia/spawu.Bardzo ciężko to sprawdzić.Zajmę się tym już chyba wiosną bo garaż bez ogrzewania a wyciek jest niewielki. Rozdzielacz mam w takim razie z f.pływającą, ale prawie na pewno wymienię go na trójkę.Czekam na zdjęcia tylko nie wiem jak Ci podać adres tylko dla Twojej wiadomości.
    Pozdrawiam