Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L42E6EK - Wyjście audio (optical out) a konwerter FiiO D3

dzwonca 14 Cze 2013 13:02 2055 1
  • #1 14 Cze 2013 13:02
    dzwonca
    Poziom 1  

Cześć,

mam problem z połączeniem urządzeń:

TV: Panasonic TX-L42E6EK
    DAC: FiiO D3
    Amplituner: Denon AVR 1100 RD

Zakupiłem TV z myślą o podłączeniu go do amplitunera z użyciem wspomnianego konwertera. Schemat wygląda następująco:

TV (optical out) -> DAC (optical in) / przełącznik ustawiony na optical -> DAC (2x RCA Out) -> Amplituner 2x RCA do gniazda TV/DVD (in) / próbowałem również podłączać do VCR, CD i PHONO

Nie potrafię natomiast zmusić telewizora, żeby wyprowadził dźwięk przez wyjście optyczne. Po ustawieniu w menu TV, w ustawieniach dźwięku SPDIF i trybu PCM nic się nie dzieje (wbudowane głośniki TV nadal działają) i w zasadzie nie widzę w opcjach TV innej możliwości wyrzucenia dźwięku przez to złącze.

Wydaje mi się, że TV nie podaje sygnału do konwertera, ponieważ natknąłem się w sieci na artykuł dotyczący tego DAC, w którym tester pisze, że po podłączeniu źródła dźwięku do konwertera powinna się na nim zaświecić niebieska dioda sygnalizacyjna, a takowa się w ogóle nie świeci.

link: saintkeat.wordpress.com/2012/02/27/fiio-d3-dac-review

Światłowód świeci po wpięciu go do gniazda TV. Może uszkodzony DAC?

Może ktoś ma ten TV i wie jak go zmusić do współpracy z wyjściem optycznym.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

0 1
  • #2 14 Cze 2013 15:19
    anmedia
    Poziom 39  

dzwonca napisał:
    Nie potrafię natomiast zmusić telewizora, żeby wyprowadził dźwięk przez wyjście optyczne

Czy po wlaczeniu TV swieci sie "swiatelko"?
    dzwonca napisał:
    próbowałem również podłączać do[..] i PHONO

Pod tym gniazdem na pewno nie zadziala.
    dzwonca napisał:
    Może ktoś ma ten TV i wie jak go zmusić do współpracy z wyjściem optycznym.

Moze od przeczytania instrukcji strona 130. Czyli ustawien w TV. Z tego co widzialem w instrukcji TV ma kilka opcji ustawien typu dzwieku. Zmien je z Auto na PCM. To pierwsze. I kolejne sprawdz opoznienie SPDIF w opcjach TV. Takze zobacz czy nie masz opcji zmiany wyjscia Audio z HDMI na SPDIF.

Sprawdz, po wlozniu kabelka optycznego do TV, czy na koncu jest czerwone swiatelko.

dzwonca napisał:
    Może uszkodzony DAC?

Najprosciej podlacz do innego TV np samsungi nie maja zadnych opcji regulacji i sygnal stale jest podawany na wyjsciu SPDIF (mozesz urzadzenie sprawdzic w kazdym sklepie)

Test ktory jest podany na stronie jest bardzo ogolnikowy, jak autor napisal to "tania" firma, wiec moze sie okazac ze nie dzial z kazdym typem dzwieku. Sprawdz i podaj na forum dane techniczne tego urzadzenia, przyda sie dla innych.

0