Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s51 4b - Jak wymienić dźwignię sprzęgła w simsonie s51?

14 Cze 2013 13:09 10656 4
 • Poziom 8  
  Witam:) , jestem nowy na tym forum.

  Niedawno kupiłem swój pierwszy motorek - czterobiegowego Simsona 51, który niestety ma kilka drobnych defektów ;/ . Na chwilę obecną chciałem wymienić dźwignię sprzęgła (to małe przy silniku) ma ułamany kawałek i linka się nie trzyma bez metra drutu, poza tym urwana jest od niej sprężynka i sprzęgło nie odbija do końca. Miał ktoś już z tym do czynienia? Jak się za to zabrać? Chciałbym także dowiedzieć się w jak sposób wyregulować sprzęgło po udanej mam nadzieję naprawie :D ?

  Prosił bym o jakąś instrukcję :) , z góry dzięki.
 • Poziom 28  
  Na pewno musisz odkręcić śrubę reg sprzęgło 15, ale nie wiem, czy wyciągniesz dźwignię 13.

  Simson s51 4b - Jak wymienić dźwignię sprzęgła w simsonie s51?

  Simson s51 4b - Jak wymienić dźwignię sprzęgła w simsonie s51?
 • Poziom 8  
  Huh żeby to później tylko poskładać... xD potrzebowałbym instrukcji krok po kroku jak dla laika
 • Poziom 39  
  Po pierwsze trzeba poluzować śrubę regulacyjną na sprzęgle. Następnie trzeba "wypchnąć" popychacze ze swojego miejsca przy dźwigience, aby nie blokowały wyjęcia dźwigienki. Po tym można wyjąć dźwigienkę, po prostu wyciągając ją do góry. Często plastikowa tulejka zostaje w karterach, bo druciane zabezpieczenie spada z dźwigienki, ale nie to nie stanowi problemu.
  Szukaj oryginalnej dźwigienki sprzęgła - nowe podróbki od razu nadają się na złom. Zastosuj oring 10.3x2.4, ponieważ te podane w katalogach zupełnie nie spełniają swojego zadania.
  Sprzęgło reguluje się tak, aby dźwignia była ustawiona pod kątem 90° względem karterów w momencie początku nacisku na docisk sprzęgła. Klamkę sprzęgła reguluje się śrubą linki na kierownicy.
 • Poziom 8  
  Sukces:D nie wiem co to są te kartery... :|dźwigienka gdy sprzęgło nie jest wciśnięte układa się pod kątem 90 stopni względem linii łączenia bocznej pokrywy z resztą silnika, lecz gdy wyjmę końcówkę pancerzyka linki z tego zaczepu przy silniku, tak jakbym zdejmował linkę to dźwigienkę można przechylić luźno jeszcze dalej w stronę tylnego koła czy to jest ok czy coś ze sprzęgłem nie tak? Jeśli k to jak je wyregulować? prawdopodobnie nie jest ono nowe:)