Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można połączyć uziom otokowy ze zbrojeniem konstrukcji budynku/ ławą funda.?

mirekpl 16 Cze 2013 21:23 26568 33
    mar_cik
    Specjalista elektryk
    mirekpl napisał:
    Bednarka pomiedziowana już przyjechała więc trzeba ją "zakopać".

Jakiego przekroju jeśli można spytać?

mirekpl napisał:
    Lokalnie wszyscy się ze mnie śmieją bo ich zdaniem ze względu że dzielnica leży w mini "kotlinie" wyładaowania od wieków się tu nie zdarzają.

Inni uważają, że od kiedy zbudowano przesyłową linię energetyczną wyłapuje ona wszystkie pioruny z okolicy.

Pozostali stawiają na ubezpieczenie nieruchomości.

Prowincja po prostu.
    Może od tych informacji należało zacząć, bo z nich widać że instalacja odgromowa Ci się przyda ... :D do zniżki w ubezpieczeniu.

A co do łączenia otoku z istniejącym zbrojeniem ławy fundamentowej przybudówki to w Twoim przypadku jakieś kompletne nieporozumienie. Zbrojenie owszem można połączyć, wewnątrz budynku z szyną wyrównawczą.
  • TermopastyTermopasty
    mirekpl
    Poziom 10  
    Kupiłem bednarkę pomiedziowaną Galmar 25x4mm w rewelacyjnej cenie 5zł/kg (oryginał, z natłoczeniem).
    http://tablica.pl/oferta/bednarka-miedziowana-galmar-ID2cVvf.html#dbbc0f4ff4

Żaden z wyśmiewców instalacji odgromowej nie chciał dać mi gwarancji że pioruny będą nadal omijać naszą okolicę.
    Na różnych forach spotkałem wiele opisów uszkodzeń spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, zarówno w trakcie budowy domów jak w późniejszym okresie użytkowania, pomimo usytuowania w pobliżu wysokich budynków, drzew itp.

Z dzeciństwa (przed wybudowaniem linii przesyłowej) pamiętam że burze dwa lata z rzędu niszczyły nam telewizor i video zakupione w Pewexie.
    Możliwe że dlatego iż antena wyniesiona była ponad dach na wysokim maszcie z rury, oczywiście bez instalacji odgromowej

Dotychczas zainwestowałem w odgromówkę 500zł (90m bednarki i 120m drutu fi 8mm), do tego kilka litrów paliwa i trochę robocizny.
    Budynek obkopany został w celu wykonania izolacji ścian piwnicy.
  • TermopastyTermopasty
    grolik
    Poziom 11  
    Jest jeszcze jedno małe "ALE" dotyczące wykresu szybkości korozji. Tam porównano stal miedziowaną gdzie miedzi było 250 um a Galmar pokrywa stal 70 um miedzi, czyli przeszło 3.5x mniej, więc ten wykres będzie wyglądał zupełnie inaczej i nie będzie już tak dużej różnicy.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto