Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera

fisher1981 14 Cze 2013 16:28 4824 10
  • #1 14 Cze 2013 16:28
    fisher1981
    Poziom 14  

Witam wszystkich

Po podłączeniu dekodera cyfrowego UPC mam tylko sygnał cyfrowy i nie wiem jak przejść na analogowy. W UPC powiedzieli że wystarczy przełączyć źródło na pilocie z TV i powinno grać. U mnie jednak nie gra. Dekoder z UPC mam podłączony kablem HDMI do TV.

Do tej pory aby oglądać sygnał analogowy musiałem odsuwać szafkę aby się dostać do kabli i ręcznie przekładać kabel z dekodera wprost do TV. Czy da się to rozwiązać inaczej tak abym nie musiał ręcznie przekładać kabel??

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

0 10
  • #2 14 Cze 2013 17:00
    irekr
    Moderator

Prawdopodobnie nie masz połączonego wejścia antenowego odbiornika z kablówką. Można podać sygnał z kabla przez rozgałęźnik lub lepiej - o ile jest taka możliwość - ze specjalnego gniazda RF OUT w dekoderze.

0
  • #3 14 Cze 2013 17:04
    fisher1981
    Poziom 14  

Sprawdziłem dekoder. Nie mam gniazdka RF OUT.
    Jakiego rodzaju rozgałęźnik można zastosowac?

0
  • #5 14 Cze 2013 17:20
    fisher1981
    Poziom 14  

I rozumiem, że potrzebowałbym jeszcze kabel antenowy pomiędzy TV i Dekoderem? Czy jakiś inny kabel?

0
  • #6 14 Cze 2013 17:23
    irekr
    Moderator

Raczej między rozgałęźnikiem a telewizorem i dekoderem szt 2... Z właściwymi wtykami/gniazdami oczywiście...

0
  • #7 14 Cze 2013 18:55
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Sygnał z kablówki proszę rozdzielić poprzez rozgałęźnik ( przykładowy model jest na załączonej fotografii

UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera), podłączając przewód pod wejście oznaczone jako WE. Pod obydwa wyjścia (oznaczone jako WY)
    proszę podłączyć przewody koncentryczne zakończone wtykami antenowymi UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera( jeden do dekodera, drugi do TV ). Przewody do rozgałęźnika podłączamy wtykami typu , F"UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera . Układ, który proponuje, zapewnia dostarczenie sygnału analogowego i cyfrowego do rozgałęźnika. Dekoder pobierze programy cyfrowe, a TV programy analogowe. Wtedy pilotem od TV możemy wybrać programy analogowe, lub po uruchomieniu dekodera UPC programy cyfrowe.Pozdrawiam.

0
  • #8 14 Cze 2013 19:07
    fisher1981
    Poziom 14  

Dziękuję :) , jutro udam się na zakupy.

0
  • #9 26 Lip 2013 16:17
    Elvis51218
    Poziom 14  

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Sygnał z kablówki proszę rozdzielić poprzez rozgałęźnik ( przykładowy model jest na załączonej fotografii

UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera), podłączając przewód pod wejście oznaczone jako WE. Pod obydwa wyjścia (oznaczone jako WY)
    proszę podłączyć przewody koncentryczne zakończone wtykami antenowymi UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera( jeden do dekodera, drugi do TV ). Przewody do rozgałęźnika podłączamy wtykami typu , F"UPC sygnał analogowy i cyfrowy z dekodera . Układ, który proponuje, zapewnia dostarczenie sygnału analogowego i cyfrowego do rozgałęźnika. Dekoder pobierze programy cyfrowe, a TV programy analogowe. Wtedy pilotem od TV możemy wybrać programy analogowe, lub po uruchomieniu dekodera UPC programy cyfrowe.Pozdrawiam.
    A gdzie separacja kanału zwrotnego? Powinieneś użyć tris 212e albo 202 z filtrem fkz

0
  • #10 26 Lip 2013 23:50
    lukashb
    Poziom 38  

A poza tym, nie powinien używać tych pięknych wtyczek plastikowych i F-ów nakręcanych. Potem doliczmy (zakładając zwykłą dwójkę bez FKZ na torze TV) stratę 4db i już nam sygnały na modemie w dekoderze poleciały. Być może poza wartości graniczne. Ale próbuj, najwyżej wyrzuci dekoder na wykresach w dziale technicznym :D

0
  • #11 02 Sie 2013 11:26
    Elvis51218
    Poziom 14  

lukashb napisał:
    A poza tym, nie powinien używać tych pięknych wtyczek plastikowych i F-ów nakręcanych. Potem doliczmy (zakładając zwykłą dwójkę bez FKZ na torze TV) stratę 4db i już nam sygnały na modemie w dekoderze poleciały. Być może poza wartości graniczne. Ale próbuj, najwyżej wyrzuci dekoder na wykresach w dziale technicznym :D

A wtedy przy każdej zmianie lub wezwaniu serwisu 50zł musisz zapłacić do kablówki. Najlepiej wezwij technika. Jednorazowo zapłacisz 50zł i masz święty spokój.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo