Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mala drukarka do domu najlepiej z wifi lub sieciowa

krzychulec 14 Cze 2013 16:55 7083 16
  • Poziom 9  
    Witam,

Szukam malej drukarki max 14cm wysokosci i 30 glebokosci. Najchetniej na wifi lub sieciowej. Czy ktos moze slyszal o czyms takim?
  • Poziom 31  
    Domyślam się, że ma wejść w jakieś ciasne miejsce?
    Sprawdź CANON iPIXMA IP7250, choć jest nieco głębsza. Ma 36,8 cm
    Wysokość: 12,8 cm
    Ładowanie papieru od przodu i wypluwa również od przodu.
    Cena znośna, coś około 240-290 zł.
    Ceny materiałów eksploatacyjnych musisz sobie sprawdzić.
  • Poziom 38  
    Może warto kupić coś większego ale i taniego w utrzymaniu ?
    Myślę o Brother DCP-J140W lub Brother DCP-J315W
  • Poziom 31  
    Te Brothery są rzeczywiście bardzo fajne. Zwłaszcza DCP-J315W
    Instalowałem niedawno taką u szwagra. Sam od wielu lat używam DCP-560CN
    Są hiper tanie w eksploatacji. Niezłe zamienniki można kupić juz za 2,50 (dwa złote i 50 gr) za sztukę. A są i tańsze. :)
    Ma tylko jedą wadę. Jeśli zapchasz dysze i nie uda ci się ich udrożnić (co jest trudnym przedsięwzięciem) to drukarka idzie na śmietnik. Naprawa jest nieopłacalna. No i jest sporo większa. Choć przy podłączeniu przez WiFi można pokusić sie o znalezienie dla niej innego miejsca.
  • Poziom 38  
    ak6 napisał:
    Te Brothery są rzeczywiście bardzo fajne. Zwłaszcza DCP-J315W
    Instalowałem niedawno taką u szwagra. Sam od wielu lat używam DCP-560CN
    Są hiper tanie w eksploatacji. Niezłe zamienniki można kupić juz za 2,50 (dwa złote i 50 gr) za sztukę. A są i tańsze. :)
    Ma tylko jedą wadę. Jeśli zapchasz dysze i nie uda ci się ich udrożnić (co jest trudnym przedsięwzięciem) to drukarka idzie na śmietnik. Naprawa jest nieopłacalna. No i jest sporo większa. Choć przy podłączeniu przez WiFi można pokusić sie o znalezienie dla niej innego miejsca.

Dość mało interesuję się drukarkami, sam mam Canona MP190 ale jak widzę ceny tuszów do niego to zastanawiam się nad zakupem Brothera.

Sory za offtopik
    Jezeli drukarka jest cały czas podłączona do prądu to sama co jakiś czas drukuje stronę aby się nic nie działo (nie wiem jak to fachowo zazwać) po prostu żeby się nie zapchała przez zaschnięcie tuszu i żeby głowice się nie uszkodziły.
  • Poziom 31  
    To nie do końca tak. Owszem włącza sie codziennie ale nie drukuje strony tylko przeprowadza standardowe czyszczenie glowic. Przynajmniej moja. Mimo to, udało mi sie kiedyś zapchać w niej dyszę od jednego koloru. Jakie czary mary ja nie wyczynialem, żeby ją uruchomić to tylko ja wiem. :)
    W końcu kiedy spisałem ją na straty i zacząłem szukać nowej, nagle po kilku tygodniach dysza ruszyła. Działa do dziś.
    Podejrzewam, ze dopiero po jakimś czasie doszedł do dyszy płyn udrażniający, którego wcześniej użyłem.
  • Poziom 9  
    Dokladnie tak. Kobieta sie w koncu zgodzila mi na drukarke, ale marudzi, ze musi stac na malej polce. Zastanawialem sie nawet nad ta DCP-J315W, ale wysoka na 15cm.
    Przez chwile tez patrzylem na rankingi w necie, ale mam wrazenie, ze chip zrobil jakis test sponsorowany bo tylko HP, Canon i Epson, a wszystkie inne portale poza jednym moze robia przedruki...
  • Poziom 38  
    Wiesz, te HPeki, Canony itp może i drukują w lepszej jakości, ale coś za coś, do Canona tusz nie oryginalny kosztuje ile 40,50,60zł ? a może i więcej, a do Brothera 2zł ? a lepszej jakości ok 10zł . Taką drukarkę można zawsze postawić gdzieś w kącie skoro będzie łączona przez Wi-Fi ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Brothery, to te co wspomnieliscie to ceneo mowi, ze jest wbudowana sieciowka, a na stronie brothera, ze tylko usb 2.0. To jak to z nimi jest? Probowalem przejrzec obrazki na googlu, ale wszyscy robia zdjecia z przodu :P
    Zdecydowalem sie na DCP-J315W.
    Na stronie sklepu drukmistrz pisza, ze ma wifi :)
    Jak ma Wifi, to nie ma sie co martwic polka, tylko sie postawi gdzie sie da :)

Zdecydowalem sie na ten sklep:
    http://www.drukmistrz.pl/index.php
    ... bo maja najtaniej :)

Bardzo Wam dziekuje za pomoc.
  • Poziom 31  
    Też kupiłem w tym sklepie dla szwagra :)
    Zwróć tylko uwagę, że jest to wersja z włoskimi opisami na obudowie (jednak w niczym to nie przeszkadza). Chyba że teraz mają inne.
    Potwierdzam z całą pewnością - ta drukarka ma WiFi.
    Pamiętaj rownież, żeby w ciągu 60 dni od zakupu zarejestrować ją na stronie Brothera. Przedłużysz wtedy gwarancję do 3 lat.
  • Poziom 38  
    Daj znać jak podoba się drukarka (o ile ją kupisz ;))
  • Poziom 9  
    Niestety nie zauwazylem, ze jest menu w jezyku wloskim.
    Instrukcja mowi, ze mozna zmienic jezyk na polski. Niestety nie moge tego zmienic. Mam opcje tylko do daty i godziny i sieci i wszystkich ustawien, niestety nie widze opcji zmiany jezyka na polski lub chociazby angielski :D
    Na stronie napisali, ze wg instrukcji mozna zmienic jezyk, wiec w razie czego ja oddam, bo za kilka zlotych oszczednosci nie chce raczej sie meczyc pol zycia po wlosku :)

Znalazlem to na necie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2144471.html#10180954
    Udalo mi sie zmienic jezyk na angielski wiec mozna zyc :)
  • Poziom 31  
    Zajrzyj do instrukcji papierowej. Jest tam opis jak zmienić menu na polski.
    Opis jest dokładny i menu polskie jest jak najbardziej do uzyskania. :)
  • Poziom 9  
    Racja, przegapilem w kartonie instrukcje w jezyku polskim :P
    Moja wina.
    Widze, ze panel jezyka jest wymienny, wiec moze da sie go wymienic na polski w razie potrzeby. Nie widze jednak kabla USB o ktorym pisza w instrukcji.
    Na plycie instalacyjnej tez nie widze sterownika w jezyku polskim, wiec sciagnalem ze strony Brothera.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    krzychulec napisał:
    Racja, przegapilem w kartonie instrukcje w jezyku polskim :P
    Moja wina.
    Widze, ze panel jezyka jest wymienny, wiec moze da sie go wymienic na polski w razie potrzeby. Nie widze jednak kabla USB o ktorym pisza w instrukcji.
    Na plycie instalacyjnej tez nie widze sterownika w jezyku polskim, wiec sciagnalem ze strony Brothera.

Owszem, panel jest wymienny, tylko potrzeby jego wymiany chyba nie ma zupełnie. :) Te pare klawiszy na krzyż jest do ogarniecia w kilka sekund.
    Kabla USB faktycznie nie ma, jak prawie u wszystkich producentów. Co do sterownikow na płycie, rzeczywiście instalacja odbywa sie bez naszego języka, choć podejrzewam, że samo oprogramowanie po zainstalowaniu może być PL. Ale tego na pewno nie wiem, bo zrobiłem dokładnie tak jak ty. Czyli pobrałem najnowsze drivery ze strony producenta. :)