Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

s7-200 licznik godzin pracy -

qwer12 14 Cze 2013 18:48 1596 2
  • #1 14 Cze 2013 18:48
    qwer12
    Poziom 9  

Witam. Mam do zrobienia projekt sterowania silnikiem w s7-200, a jako że jest to moje pierwsze spotkanie z tym sterownikiem więc w niektórych kwestiach potrzebował bym porady osób bardziej doświadczonych.

Konkretnie chodzi mi o zliczanie godzin pracy sterowanego silnika tak by można było sprawdzić ile dany silnik przepracował . Urządzenie będzie wyłączane z pod napięcia więc muszę zapisywać ostatni pomiar w pamięci trwałej sterownika i później od niego zaczynać zliczanie.

Nie wiem czy dobrze planuje kombinować z Timerem interwału czasowego -BITIM ta ma uaktywniać
    CITIM a ta zliczać, później odczyt.

pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

0 2
  • SterControl
  • #2 17 Cze 2013 09:10
    kishon
    Poziom 13  

Ja z kolei robiłem pomiar czasu pracy silnika na zasadzie dwóch bloków 'up counter'. pierwszy aktywuje się podczas pracy silnika, na wejście zasilające ma cewkę z przerwaniem sekundowym i liczy do 60, po obliczeniu minuty daje impuls na licznik minutowy i zarazem się resetuje.
    Jak już wiadomo drugi licznik zlicza minuty pracy, można zastosować trzeci counter do liczenia godzin, w zależności od tego co potrzebujesz.

Co do pamięci trwałej sterownika, to nie wiem, jak to jest w s7-200, w s7-1200 musisz aktywować blok pamięci który ma zostać zapamiętany, a zmienne do zapamiętania, musza się znajdować na adresach zawartym w zadeklarowanym bloku pamięci trwałej.

0
  • SterControl
  • #3 17 Cze 2013 15:54
    qwer12
    Poziom 9  

Dzięki liczyłem że się uda się w jakiś krótszy sposób rozwiązać.

A czy Ktoś wykorzystywał te Timerem interwału czasowego -BITIM ,
    CITIM.

0
  Szukaj w 5mln produktów