Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s80/99 - komputer nie chce sterować alternatorem

14 Cze 2013 20:29 3105 17
  • Poziom 9  
    jak wysterować alternator w volvo s-80 /1999
    Wyglada że siedzi komputer sterujacy alternatorem ($1100) Próbuje go zastąpić jakimś układem - nie wiem jaki sygnał dostaje alternator - prąd stały , prostokąt , sinusoidę . Ktoś miał z tym doczynienia?

Dodano po 2 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/2860458800_1371234469.jpg
  • Poziom 27  
    Masz tam napisane CAN w takiej postaci dostaje altek dane
  • Poziom 9  
    czyli jak podsteruje stałym to powinien też reagować (czy się mylę ?)
  • Poziom 27  
    Nie to jest rozmowa między dwoma sterownikami także nie będą cie słuchały bo nie nadajesz ich językiem, tak ci to wytłumacze w najłatwiejszy sposób chociasz to dział dla coś wiedzących.
  • Poziom 9  
    czyli musze zbudować coś w tym rodzaju i dopiąć sie bezpośrednio pod szczotki?
    https://obrazki.elektroda.pl/7932999300_1371299772.png

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

ciekawe jak zachowa się komputer, jak odłącze L od CEM poza wyświetleniu informacji o nie ładowaniu itp.?

Dodano po 11 [minuty]:

jest problem , bo nie ma jak się dobrać do szczotek - są zalane w jeden glut razem z elektroniką regulatora - wygląda że jednak trzeba bedzie jakoś wysterować volvowski regulator . Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 27  
    Zdiagnozuj to auto i po upewnieniu się że od strony auta i instalacji jest ok wyciągaj altek i daj do naprawy. I nie kombinuj bo przekobinujesz a cim będzie wyłaczał pokolei moduły aż do zgaszenia motoru.
  • Poziom 9  
    alternator jest nowy - (zachowuje sie jak poprzedni) - ma raz 2v na L raz 11V - musi komputer .
    Próbuje coś wykombinować żebym nie musiał go kupować ($1100 + programowanie)
    Całe auto kupiłem za 37 setek - więc rozumiesz
  • Moderator Samochody
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nawet nie wiemy czy to diesel cz benzyna... Dział dla zaawansowanych to przesada, przenoszę do początkujących.'
    Najczęstsza usterka dotyczy uszkodzeń przewodów sterujących, sprawdziłeś je na ciągłość i na przywarcia?
  • Poziom 9  
    2 volty na zwarciu? - mało prawdopodobne -
    ps 2.9L -benzyna

Dodano po 4 [minuty]:

po odłaczeniu przewodu L z zacisku na alternatorze - napięcie na nim skacze do 12v , tak jakby komputer prądowo nie wydalał , albo jest jakieś zwarcie na odcinku od CEM do alternatora?
    Poza pojemnością silnika, reszta to bzdury. Oddaj auto do kogoś kto ma pojęcie. Nawet tak prostej wiązki nie sprawdziłeś.
    Jerzypry napisał:
    albo jest jakieś zwarcie na odcinku od CEM do alternatora?
    My to mamy wiedzieć? Ty masz auto i możliwość sprawdzenia.
  • Poziom 9  
    zadałem proste pytanie - czy ktoś wie jakiego rodzaju sygnał dostaje alternator z komputera, abym mógł ewentualnie ominąć inwestycje wartą 1/3 wartości samochodu. Pawle - jeśli nie znasz na to pytanie odpowiedzi nie umniejsza to w żadnym stopniu twojej wartości jako człowieka czy elektronika za to Twoje grubiańskie komentarze to robią.
    Tłumaczy się jak komuś dobremu, sygnał jest cyfrowy, więc nie sterowanie napięciowe czy PWM.
  • Poziom 9  
    To że jest to sygnał cyfrowy to jest oczywiste , moje pytanie jest (do kogoś kto podłączał oscyloskop pod L na alternatorze) na jakiej zasadzie CEM kształtuje sygnał sterujący alternatorem. Czy jest sens budować jakieś proste sterowanie czy łapać sie za kieszeń i szukać komputera?
    No nie, ale uparty jesteś. Poczytaj o sterowaniu cyfrowym, tutaj oscyloskop pozwoli popatrzeć na "wartości" sygnału a nie na jego "treść". To tak jakbyś chciał zdjęcie książki, i po tym zdjęciu chciałbyś wiedzie o czym ona jest. Jeśli już to potrzebujesz urządzenie do podglądania ramek Can. W dużym uproszczeniu Ci to opisałem, mam nadzieję, że teraz zrozumiesz.
  • Poziom 43  
    Jerzypry chodzisz po cienkiej lini już.
    Skoro masz silnik T6 i komputer do diagnozy to zdecyduj się czy kupujesz używany alternator, naprawiasz ten, i czy zastanawisz sie czy faktycznie alternator siadł.
    Oczywiście wyciągnąłes alternator :)i duperele typu szczotki , koło wolnobieżne pierscienie - sprawdzone?

Nie ma opcji podpięcia ''kabelka na lewo'' w celu ominięcia problemu.
    Volvo to nie wieśwagen i żarówką-próbówką go nie naprawisz jak widać.
  • Poziom 9  
    jak już pisałem alternator wymieniłem na nowy - objawy identyczne jak na starym. Raz na L jest 2 volty (nie zero jak by było przy zwarciu) raz 11 volt. Wygląda na to że komputer z jakiegoś powodu to robi.
    Dość, zamykam.