Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook Samsung NC110 - Instalacja Win7 Pendrive

15 Cze 2013 07:55 6159 7
  • Poziom 8  
    Witam posiadam Netbooka NC110 i chciałbym postawić nowy system (win7) na nim gdyż zaczął mi się ciągle wieszać i sprawiać problemy.
    Posiadam płytę, ale netbook nie posiada napędu..
    Stąd moja prośba o pomoc ..
    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co i jak mam zrobić krok po kroku ?
    Bardzo był bym wdzięczny.

PS:Odnośniki do Google proszę sobie darować.
  • Poziom 34  
    Skorzystaj z programu Windows 7 USB DVD Download Tool

Z płyty którą posiadasz utwórz obraz w formacie ISO (obsługiwany przez powyższy program).

Następnie krok po kroku aplikacja stworzy CI botujący pendrive.
  • Poziom 8  
    Możesz to jakoś bardziej rozwinąć ?

Rozumiem że odpalam program który podałeś, potem tworze obraz ISO tym programem, a następnie .. ? Podłączam pen drive i ...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy laptop Kolegi nie ma fabrycznej partycji recovery, z której można przywrócić oprogramowanie do oryginalnego stanu?
  • Poziom 8  
    Jak sprawdzić czy taka partycja istnieje ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Można to zrobić w zarządzaniu dyskami Windowsa 7. Warto też sprawdzić w instrukcji obsługi jak odtworzyć oryginalny system (zwykle uruchamia się jakąś kombinacją klawiszy na starcie). Powinno być to opisane krok po kroku.
  • Poziom 31  
    mawerikzDG napisał:
    Możesz to jakoś bardziej rozwinąć ?

http://instalacja-pendrive.pl/instalacja-windows-7-z-pendrive/
    Już bardziej rozwinąć się nie da.
    Oczywiście jeśli nie masz recovery.
    Choć ja osobiście z partycji recovery nigdy nie korzystam. Powiem więcej, zawsze po kupieniu nowego laptopa, instaluje system na nowo, zawsze z nośnika/USB, formatując przy okazji partycję recovery. Robię to z dwóch powodów. Po pierwsze: pozbywam się wszelkiej maści badziewia programowego, dołączonego jako "niezbędne" przez producenta. Laptop zawsze zyskuje parę procent po takiej operacji. Po drugie: zyskuję dodatkowo trochę miejsca na dysku.
    Oczywiście nie namawiam cię do tego. Każdy robi jak uważa. :)
  • Poziom 39  
    mawerikzDG napisał:
    gdyż zaczął mi się ciągle wieszać i sprawiać problemy.

To nie zawsze sprawka zaśmieconego systemu, ale często też przyczyna tego to uszkodzony dysk twardy. Zanim zaczniesz stawiać system na nowo daj na forum zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info.

Partycje recovery w samsungach uruchamia się klawiszem F4 podczas, gdy na początku uruchamiania masz logo Samsung to wciskasz klawisz i powinno ruszyć...chyba, że nie ma partycji recovery to wiadomo nie ruszy.