Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy polsat znikające kanał -

15 Cze 2013 09:16 4809 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Moi drodzy mam pytanie. Zmieniłem operatora z “N" na Cyfrowy Polsat.Na tunerze N miałem siłe sygnału 80 jakość 100, natomiast na Sagemcom Cyfrowego Polsatu mam siłe 60 oraz pisze wysoka jakość sygnału, mimo to od kilku dni nie mam wielu kanałów.Dziwi mnie to ,że mam np. Polsat sport hd czy polsat sport extra hd, a nie mam kanałów sd. Kobietka z infolini powiedziała mi,że to wina słabego sygnału.Fakt czasami siła mi spada do 58, ale czy to powoduje aż takie wycinanie kanałów?.Antene mam stara elipse 80/90, aktualnie konwerter optiqum quad. Na przeciwko anteny ok 3m jest zamontowany maszt anteny naziemnej, wisi na nim też antena internetu 5GHz.Czy ja mam zmienić antene na większą? Czy ta siła jest za mała.Dodam,że na innym tunerze hd3000 podpiętym do tego konwertera jest ok. Ten maszt naziemnej bardzo zakłóca? Podpowiedzcie koledze co mam zrobić.dzieki

Regulamin p. 3.1.13. [TS]
  • Poziom 28  
    U mnie jest po 57 i kłopotu z odbiorem nie ma. Problemy zaczynają się gdy od strony czaszy anteny idzie załamanie pogody(burza). Wtedy obraz się zacina lub zanika. Taki system wczesnego ostrzegania.
  • Poziom 9  
    Nie mam zaufania do tego dekodera Sagemcoma, co dekoder to inne wartości, dziś podepne od Nki zobaczymy jaka różnica .Pytanie jest czy jest sens zmieniać antenę, czy ten maszt tv naziemnej bardzo przeszkadza, i ile procent mogę zyskać jeśli założę aluminiowa 100 i oczywiście czy to pomoże, czy wartość 60 siła dla anteny parabolicznej 80/90 to max czy mogę jeszcze z niej trochę wycisnąć na górnym śląsku. Czy taka antena mogła stracić geometrię po 15stu latach.
  • Specjalista Sieci, Internet
    t0mi napisał:
    ile procent mogę zyskać jeśli założę aluminiowa 100

Bardziej się martw tym, czy ta antena była magazynowana/przewożona prawidłowo, i czy Ty ja też prawidłowo przetransportujesz?.
    t0mi napisał:
    czy wartość 60 siła dla anteny parabolicznej 80/90 to max czy mogę jeszcze z niej trochę wycisnąć na górnym śląsku

Lokalizacja gdzie mieszkasz z HotBirdem czy Astrą nie ma nic wspólnego.
    Działać MUSI, tylko wezwij kogoś z MIERNIKIEM z prawdziwego zdarzenia do ustawienia tego!.
    t0mi napisał:
    Czy taka antena mogła stracić geometrię po 15stu latach.

Nie można i tego wykluczyć.

Dodano po 25 [minuty]:

t0mi napisał:
    Co sugerujesz? zakup stalówki?

Odpowiem Ci tak, widziałem już łzy w oczach inwestora jak mu pokazywałem jak TAKA aluminiowa antena i do tego jeszcze 100 cm potrafiła wyglądać po fachowym przechowywaniu i transporcie ze sklepu do inwestora do domu....
    t0mi napisał:
    wisi na nim też antena internetu 5GHz

Jesteś na 100% pewny, ze to na 5 GHz?,
    bo jeśli na 2,4 GHz to może być to też przyczyną (nie można tego wykluczyć), że to powoduje takie kłopoty.
    t0mi napisał:
    zmieniłem konwerter na stary, siła spadła do 55% natomiast nic nie zrywa i są wszystkie kanały.Oznacza to, że konwerter padł?,

Koszt nowego to od 30 do 50 zł, nie warto na tym oszczędzać.
    Ale jeśli będziesz wymieniał tą antenę to jednak odżałuj na instalatora, masz potem długie lata spokojnego oglądania, bo on wie co i jak zrobić i co i jak powinno wyglądać, a Ty błądzisz po omacku.