Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w TV Samsung 40UD5500

garownik 15 Cze 2013 11:49 1599 7
  • #1 15 Cze 2013 11:49
    garownik
    Poziom 6  

Witam.
    Chciałbym założyć internet bezprzewodowy do Samsung Smart TV model:40UD5500.
    Proszę o poradę jak to zrobić i co kupić, bo słyszałem, że są tańsze odpowiedniki niż oryginał Samsunga.
    Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 15 Cze 2013 15:41
    anmedia
    Poziom 39  

garownik napisał:
    Proszę o poradę jak to zrobić

1. Kupic dedykowany modem.
    2. TV w tej sytuacji najlepiej aby znajdowaly sie w tym samym pomieszczeniu co router lub AP .
    3. Przeczytac instrukcje do TV. W podstawowej konfiguracji w zupelnosci wystarczy (jesli router jest na domyslnych ustawieniach).

0
  • #3 15 Cze 2013 16:17
    garownik
    Poziom 6  

Ok, już podłączyłem, jest kompatybilne itd. tylko nie wiem gdzie znaleźć wyszukiwarkę, żeby wpisać adres strony, może mnie ktoś poinstruować?
    Proszę o szybką pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Cze 2013 17:01
    intenso
    Poziom 38  

Ten tv nie posiada przeglądarki internetowej, można przeglądać rożne serwisy internetowe które wcześniej trzeba pobrać i zainstalować z Samsung Aps.

0
  • #5 15 Cze 2013 21:06
    garownik
    Poziom 6  

Dzieki.
    A można pobrać taką przeglądarkę lub aplikacje jak np.kinomaniak.tv?
    I jeszcze jedno pytanie dlaczego po aktualizacji youtube jak chce włączyć to wyświetlę się komunikat ,żeby wyłączyć i włączyć zasilanie i jak to zrobię to się znowu wyświetla to samo,proszę o pomoc jak to naprawić.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Cze 2013 21:33
    anmedia
    Poziom 39  

Odinstaluj i zainstaluj ponownie aplikacje. Poprawnie zainstalowana aplikacja nie wymaga ponownego uruchomienia - dziala od razu.

garownik napisał:
    A można pobrać taką przeglądarkę lub aplikacje jak np.kinomaniak.tv?

W TV instaluje sie inaczej aplikacje niz w komputerze. Wchodzisz w gadgety i jedynie tam masz dostepna liste aplikacji na TV. Chyba ze istnieje wersja instalacyjna z pendrive, ale to na stronie producenta oprogramowania sie dowiesz.

0
  • #7 17 Cze 2013 15:51
    garownik
    Poziom 6  

Aha dobra dzięki. Usunąłem i zainstalowałem ponownie youtube pokazał się niebieski ekran z domkiem i nic poza tym,wołało, żeby utworzyć konto,ale nie mogłem,bo nie wiedziałem skąd wziąć klucz identyfikacyjny samsung smart. Proszę o pomoc jak uzyskać ten klucz identyfikacyjny,gdzie on jest zapisany,czy co. Bo może jak założę konto to będę miał pełny dostęp do yt.
    Proszę o pomoc i dziękuje autorom poprzednich postów.

0
  • #8 17 Cze 2013 16:04
    anmedia
    Poziom 39  

Jaki klucz? Normalnie aplikacje instalowane w TV nie wymagaja zadnego klucza (jedyny to do Dvixa). W zaleznosci od kraju dostepne sa rozne apikacje. Jedyna znana mi aplikacja to konto yahoo, ale nie jest obowiazkowe do poprawnego dzialania innych aplikacji. Pozostale aplikacje wlacznie z YT dzialaja na zasadzie przegladarki. W komputerze rowniez nie musisz miec konta aby ogladac filmy na YT.

Zrob zdjecia od wejscia w menu, do pokazania sie opcji z kluczem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo