Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet radiowy - Jak najlepiej przesłać sygnał wifi na około 300m

__FRIX__ 15 Jun 2013 13:26 3120 13
Optex
    __FRIX__
    Level 14  
    Witam,
    Mam u siebie w pracy Internet radiowy podłączony do maszyny i jest tu switch marki Planet do którego można po kablu podłączyć laptopy przez 4 x RJ-45. Chciałbym podłączyć teraz do jednego z portów RJ-45 coś co pozwoli przesłać sygnał na około 250-300 metrów by można było złapać sygnał przez wifi w laptopie. Co byście radzili? Pozdrawiam.
  • Optex
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Przestrzeń otwarta? Jeśli tak to NanostationM2, jak taniej to TP-Link WA5210G, ale raczej 300m bym się nie spodziewał z samym laptopem, góra do 150m sensownego sygnału. Laptopy raczej dużych antenek nie mają.
    Jeśli są drzewa, budynki, górki, etc - loteria, ze wskazaniem na przegraną.
  • Optex
    __FRIX__
    Level 14  
    ogólnie to w punkcie w którym jest laptop jest maszt, który wysyła sygnał z kamery do centrali w której znajduje się ten switch, myślałem, że może się da to jakoś wykorzystać, bo dostęp do kamer jest za pośrednictwem http, więc może da się to jakoś zgrać, jednak wolałem coś dopiąć do tego ethernetowego wejścia by przesyłało do mnie sygnał wifi. Aktualnie korzystam z mobilnego, ale wolałbym mieć stały nielimitowany.
    Jeśli chodzi o otoczenie to jest górka kamienia która znajduje sie poniżej centrali, niestety pomieszczenie z laptopem nie znajduje się tak wysoko, jest parterowe, nic poza tą górką się nie znajduje.
    Załączam rysunek poglądowy, słupki to maszty monitoringu.
    Internet radiowy - Jak najlepiej przesłać sygnał wifi na około 300m
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Musisz przeskoczyć nad tą górką i komputer podłączyć kablem, innej opcji nie ma.
    Komplet urządzeń (para jednych lub para drugich, mieszanie może skończyć się źle) pozwoli Ci na połączenie, nie napisałeś tylko jaką prędkość potrzebujesz, jeśli coś więcej niż kilka megabitów, TP-Link będzie zbyt słaby.

Jeśli kamery są bezprzewodowe, zorientuj się na jakie pasmo działają, jeśli na 2.4 to będziesz musiał zainwestować w pasmo 5GHz.
    __FRIX__
    Level 14  
    Specyfikacja kamer
    Code:

Parametry   Opis
    Przetwornik obrazu   matryca CMOS, 1/4”
    Rozdzielczość   1.0 megapiksela
    Czułość   1 lx/F=1.2, 0 lx (IR włączony)
    Stosunek sygnału do szumu   > 50 dB (wyłączona AGC)
    Elektroniczna migawka   automatyczna/manualna (1/30 – 1/1000 s)
    Wydłużona migawka (DSS)   0.03 s ~ 0.2 s
    Szeroki zakres dynamiki (WDR)   włączony/wyłączony
    Balans bieli   automatyczny
    Tryb przełączania dzień/noc   automatyczny/manualny/czasowy/zewnętrzny
    Typ obiektywu   z automatyczna przysłona typu D, f=2.8 ~ 10 mm (F1.2)
    Poziomy kąt widzenia obiektywu   80° ~ 23°
    Funkcje obrazu   odbicie lustrzane i obrót o 180°, DNR- cyfrowa redukcja szumu
    Ustawienia obrazu   jasność, kontrast, czas ekspozycji, ostrość
    Rozdzielczość nagrywania   1280 x 800 (WXGA), 1280 x 720 (HD720), 640 x 480 (VGA), 320 x 240 (QVGA), 176 x 144 (QCIF)
    Prędkość przetwarzania   do 30 kl/s dla wszystkich rozdzielczości
    Tryb wielostrumieniowy   3 strumienie
    Kompresja wideo   H.264/MPEG-4/M-JPEG
    Detekcja ruchu   sprzętowa
    Reakcja systemu na zdarzenia alarmowe   e-mail z załącznikiem, zapis na FTP, zapis na karcie microSD/SDHC, zapis na serwerze Samba, aktywacja wyjścia
    Funkcje przed-alarmu i po-alarmu   nagrywanie przed -alarmowe maks. 5 s i po-alarmowe maks. 5 s, z możliwością regulacji
    Format zapisywanego obrazu   AVI, sekwencja JPEG, JPEG
    Liczba jednoczesnych połączeń sieciowych   maks. 10
    Synchronizacja czasu   automatyczna synchronizacja zegara systemowego z serwerami NTP
    Wspierane protokoły sieciowe   HTTP, HTTPS, SNMP, QoS/DSCP, Access list, IEEE 802.1X, RTSP, TCP/ IP, UDP, SMTP, FTP, PPPoE, DHCP, DDNS, NTP, UPnP, 3GPP, SAMBA, Bonjour
    Oprogramowanie   NMS
    Autoryzacja hasłem   hasło dostępu do kamery i jej konfiguracji, HTTPS, filtrowanie adresów IP, IEEE 802.1X
    Strefy prywatności   3
    Wejścia audio   1
    Wyjścia audio   1
    Wejścia alarmowe   1
    Wyjścia alarmowe   1, przekaźnik elektroniczny (4,8 VDC, I=16 mA (maks.))
    Porty zewnętrzne   1 x Ethernet - złącze RJ-45, 10/100 Mbit/s, 1 x micro SD/SDHC
    Oświetlacz podczerwieni   do 12 m
    Zasięg oświetlacza podczerwieni   12 VDC (zasilacz sieciowy 230 VAC/12 VDC w komplecie)
    Temperatura pracy   -10°C ~ 45°C
    Wymiary (mm)   131,2 (Ø) x 94,3 (wys)
    Masa   330 g

Ale nie wiem czy w czymkolwiek to pomoże, no cóż chyba się poddam. Myśłałem, że może da się rozgałęzić sygnał z puszki od kamery, ale to chyba jednak nie realne, zostańmy przy tych access pointach, potrzebny mi taki, który powinien działać, ale obszar to tak z 200-300m, gdyby nie ta górka zmierzyłbym samochodem i wiedziałbym dokładniej na czym stoję.
    piterus99
    Level 43  
    Łatwiej byłoby jakbyś podał jeszcze model tej kamerki.

No i czy ktoś pozwoli Ci się tam podłączyć do niej, bo chyba pytałeś o zgodę na dostęp do Internetu w tamtym miejscu, nie?
    __FRIX__
    Level 14  
    tak pytałem i chcę kupić na fakturę vat urządzenie, które pozwoli zlikwidować mobilny z Playa. Wychodzę z założenia, że lepiej będzie raz zainwestować niż płacić comiesięczny rachunek, myślałem, że będą jakieś proste urządzenia w stylu routera przesyłające sygnał, ale jak widać sprawa się komplikuje. Zawsze pozostaje kupić 300 m kabla i puścić gdzieś w peszlu, ale nie wiem jak na to będzie zapatrywał się szef, teren jest wyasfaltowany, chciałem to załatwić możliwie jak najmniej widocznie. Pomyliłem się z tą specyfikacją, to jednak nie ta kamera, ale w każdym bądź razie system jest firmy NOVUS.
    piterus99
    Level 43  
    Jeśli kamera jest od razu bezprzewodowa, to nic z tego. Jeśli jest jeszcze jedno urządzenie z dołączoną/wbudowaną anteną to jest szansa na wpięcie się tam.