Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12 D4D 2003 D - Radio wyłącza się co 2 minuty

wojtkuju 15 Jun 2013 14:13 3102 5
    wojtkuju
    Level 13  
    Witam, od około miesiąca mam problem z radiem fabrycznym w Toyota Corolla E12 D4D 2003 Diesel 90 KM. Mianowicie radio wyłącza się i włącza dokładnie co 2 minuty (sprawdzane ze stoperem w ręku). Dzisiaj wyciągnąłem radio i włożyłem nowe Pioneer i jest to samo. Zauważyłem że jak się to dzieje słychać jakby pstykanie, jakby jakiś stycznik albo coś takiego. Nawet jak radio jest wyłączone słychać takie pstykanie co 2 minuty. Radio zamontowane jest tak że działa dopiero po włączeniu zapłonu kluczykiem, dodatkowo w samochodzie zamontowany jest zestaw głośnomówiący nokia oraz autoalarm, może któryś jest powodem tej usterki.
    Skajper4
    Level 10  
    Czy po tym odłączeniu radio traci pamięć? Jeśli nie to zmostkuj w kostce +12v z aku z tym od stacyjki, (oczywiście wtedy lepiej odłączyć z kostki kabel od stacyjki po stronie wtyczki od samochodu, ale nie wiem czy to zrobi różnicę)
    emeryt2
    Level 42  
    Zestaw głośnomówiący!
    wojtkuju
    Level 13  
    Tak, radio traci pamięć, kasuje się wszystko. Ok spróbuję jakoś zdemontować zestaw, a gdzie go można szukać, czy trzeba demontować cały pulpit?
    emeryt2
    Level 42  
    Jak traci pamięć , gaśnie podświetlanie , to na pewno nie zestaw głośnomówiący!
    Błąd w zasilaniu ; powinno być zasilanie bezpośrednio z 30 i drugie z 15 ( po kluczyku).
    Czy czasami masę do radia nie podłączyłeś do kabelka "iluminacja"!
    wojtkuju
    Level 13  
    Wymontowałem całkiem zestaw i jest teraz ok, dziękuję za pomoc.