Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS

Rotcore 15 Jun 2013 15:03 4269 4
    Rotcore
    Level 2  
    Witam serdecznie!
    Od kilku miesięcy posiadam używanego Epsona P50, do którego dokupiłem CISS. Wszystko działało dobrze do momentu, w którym instalowałem drukarkę na drugiego laptopa. Może to być zwykły zbieg okoliczności ale w razie czego udostępniam Wam ten fakt bo może byc istotny. Chciałem wydrukowac coś na próbę i drukarka krzyczała brak tuszów... wykonałem wyjęcie i ponowne włożenie tuszy do podajnika i program odczytal że są zapełnione (czyli na razie ok), następnie wydrukowałem potrzebny dokument, który okazał się rozmazany i rozstrojony... wykonałem kolejno wydruk wzoru testu dysz (troche nachodzący na siebie przez to rozstrojenie, z kilkoma brakującymi kreskami, czyli trzeba czyścić), wykonałem czyszczenie dysz kilka razy aż wzór był zadowalający, następnie zabralem się do wyrównywania głowicy drukującej. No i w tym momencie z pierwszymi kwadracikami (czarnymi) działa się masakra, ale z kolorami było już znacznie lepiej... robiłem wyrównywanie z kilkanaście razy ale bez rezultatu, zawsze czarny miał problem (w kolejnych testach już ledwie był widoczny mimo, że tuszu mam jeszcze pod dostatkiem).
    Postanowiłem przeczyścić dysze Printerem 66, którego resztki miałem pod ręką, ale to rownież nie dało żadnego rezultatu, dalej tekst i obraz nie drukuje się prawidłowo. Może ktoś z państwa pomoże mi w rozwiązaniu problemu, może próbuję od złej strony i złej metody. Poniżej zamieszczam dokumentację zdjęciową, pozdrawiam.

Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS
    Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS

Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem gdzie używałem Printera, mial dołączoną rurkę, którą przykładałem bezpośrednio do dysz żeby je skuteczniej przeczyścić...

Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS Epson Stylus Photo P50 - Rozmazany tekst, zdjęcia, system CISS

Tutaj kolejno wydruk tekstu, 3 próby wyrównania (było ich znacznie więcej) i wzór testu dysz.
    racer101
    Level 2  
    WItam!
    Mam dokładnie ten sam problem.
    Nie mam pojęcia co zrobić.
    Czy już jakoś rozwiązałeś ten problem?
    dziękuję z góry za jakąkolwiek sugestię.
    Rotcore
    Level 2  
    Cześć!
    No właśnie nie, sądziłem, że tutaj ktoś mądry się znajdzie... spróbuję jeszcze płynem "ZEBRA" przeczyścić dysze bo to jest najbardziej prawdopodobna przyczyna że są one zatkane... ale nie wiem kiedy to zrobię bo na razie nie stać mnie n ten płyn ;P pozdro
    racer101
    Level 2  
    Cześć!
    U mnie aktualnie czarny kolor całkiem zniknął, wcześniej było tak jak u ciebie
    wszystko co czarne "rozjechane". Wczoraj wielokrotnie czyściłem głowicę
    ale bez skutku dla czarnego. Nawet chyba wydruk jeszcze gorzej wyglądał.
    Też zastanawiam się nad przepłukaniu głowicy płynem czyszczącym. Gdzieś widziałem sugestię aby podłożyć namoczony płynem ręcznik papierowy w miejscu
    parkowania głowicy. Chyba zaryzykuję.
    pozdrawiam
    SKRESH
    Level 9  
    To nie wina głowicy, tylko najprawdopodobniej docisku zębatek które przytrzymują papier, końcowe się wykruszyły przez co kartka nie leży idealnie płasko. Przy grubych papierach sublimacyjnych sami wyłamywaliśmy te zębatki ponieważ zostawiały ślady na wydruku, w zamian za to musieliśmy brać większy margines kilka cm dla wydruku ponieważ drukarka rozmazywała nadruk właśnie tak jak na zdjęciach.