Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.9 dCi - Kontrolka ABS

15 Cze 2013 15:42 3069 7
  • Poziom 2  
    Mam pewien problem z ABS, a mianowicie kontrolka zapala się dopiero po przekroczeniu 100km/h do tego 3 z 4 tarcz się mocno grzeją (1 ma normalną temperaturę). Świadomy jestem tego, że problemów z ABS może być wiele ale czy to normalne by tarcze nagrzewały się do tego stopnia by mogły poparzyć? Dodam, że wymieniałem klocki (wszystkie) i tarcze (tylko tył).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    CroppQ napisał:
    do tego 3 z 4 tarcz się mocno grzeją

Jak to stwierdzasz?
  • Poziom 2  
    Może w zbyt prosty sposób ale dotykiem, przednie tarcze i prawa tylna są znacznie cieplejsze od lewej tylnej, dodam, że przy pierwszym sprawdzaniu popażyłem sobie palec.
  • Poziom 42  
    Każde hamowanie powoduje nagrzewanie się tarcz tak że ich nie dotkniesz....każde...
    Musiałbyś rozpędzić auto, wyhamować silnikiem, może walnąć w ścianę lub jakiś nasyp, aby nie dotykać hamulców i wtedy sprawdzić temperaturę...
    Oczywiście jest możliwość nieprawidłowego nagrzewania się tarcz np. z powodu zacierających się tłoczków, lub nieprawidłowego działania ESP jeśli go tam masz, i trzeba to zdiagnozować...
  • Poziom 2  
    Wiem, że się nagrzewają to rzecz jasna, tylko troche się zdziwiłem że jedną z tarcz mogłem dotknąć normalnie. Przyjmując, że nieprawidłowo nagrzewają się tarcze to wówczas zapala się kontrolka ABS?
  • Poziom 36  
    CroppQ napisał:
    przednie tarcze i prawa tylna są znacznie cieplejsze od lewej tylnej
    Lewy tył nie hamuje, stąd różnica.
  • Poziom 42  
    Oddaj do naprawy jeździsz nie sprawnym autem, nie ryzykuj większych strat...
  • Poziom 2  
    autoas napisał:
    Oddaj do naprawy jeździsz nie sprawnym autem, nie ryzykuj większych strat...

Mam tego świadomość, dziś w trasie problem się pojawił więc chciałem zasięgnąć opini forumowiczów.