Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.9 dCi - Kontrolka ABS

CroppQ 15 Cze 2013 15:42 2325 7
  • #1 15 Cze 2013 15:42
    CroppQ
    Poziom 2  

Mam pewien problem z ABS, a mianowicie kontrolka zapala się dopiero po przekroczeniu 100km/h do tego 3 z 4 tarcz się mocno grzeją (1 ma normalną temperaturę). Świadomy jestem tego, że problemów z ABS może być wiele ale czy to normalne by tarcze nagrzewały się do tego stopnia by mogły poparzyć? Dodam, że wymieniałem klocki (wszystkie) i tarcze (tylko tył).

• #2 15 Cze 2013 16:14
    autoas
    Poziom 41  

CroppQ napisał:
    do tego 3 z 4 tarcz się mocno grzeją

Jak to stwierdzasz?

• #3 15 Cze 2013 16:27
    CroppQ
    Poziom 2  

Może w zbyt prosty sposób ale dotykiem, przednie tarcze i prawa tylna są znacznie cieplejsze od lewej tylnej, dodam, że przy pierwszym sprawdzaniu popażyłem sobie palec.

• #4 15 Cze 2013 16:34
    autoas
    Poziom 41  

Każde hamowanie powoduje nagrzewanie się tarcz tak że ich nie dotkniesz....każde...
    Musiałbyś rozpędzić auto, wyhamować silnikiem, może walnąć w ścianę lub jakiś nasyp, aby nie dotykać hamulców i wtedy sprawdzić temperaturę...
    Oczywiście jest możliwość nieprawidłowego nagrzewania się tarcz np. z powodu zacierających się tłoczków, lub nieprawidłowego działania ESP jeśli go tam masz, i trzeba to zdiagnozować...

• #5 15 Cze 2013 16:44
    CroppQ
    Poziom 2  

Wiem, że się nagrzewają to rzecz jasna, tylko troche się zdziwiłem że jedną z tarcz mogłem dotknąć normalnie. Przyjmując, że nieprawidłowo nagrzewają się tarcze to wówczas zapala się kontrolka ABS?

• #6 15 Cze 2013 16:45
    balonika3
    Poziom 36  

CroppQ napisał:
    przednie tarcze i prawa tylna są znacznie cieplejsze od lewej tylnej
    Lewy tył nie hamuje, stąd różnica.

• #7 15 Cze 2013 16:45
    autoas
    Poziom 41  

Oddaj do naprawy jeździsz nie sprawnym autem, nie ryzykuj większych strat...

• #8 15 Cze 2013 16:47
    CroppQ
    Poziom 2  

autoas napisał:
    Oddaj do naprawy jeździsz nie sprawnym autem, nie ryzykuj większych strat...

Mam tego świadomość, dziś w trasie problem się pojawił więc chciałem zasięgnąć opini forumowiczów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME