Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Roadstar rs-965tx TA 8210AH

jarocin98 27 Cze 2013 15:16 4521 54
    dzimi
    Moderator
    Dokonałeś już wstępnych pomiarów.Teraz je zinterpretuj. Skoro dochodzi zasilanie na procesor (podobno?), to teraz czy dział kwarc - o czym pisałem, czy dochodzi do sygnał Power z włącznika i czy jest jakiekolwiek działanie.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Po włączeniu wyłącznikiem sieciowym świeci tylko podświetlenie wyświetlacza(diody czerwona albo zielona), pracuje mechanizm więcej nie ma jakichkolwiek reakcji. Zasilanie dochodzi do procesora i jest 4.65. Kwarc ma zasilanie 2,30 volt(nie wiem czy pracuje). Na pinie 23 (power) też nie ma żadnego napięcia. Na pinie 7 jest 2.78.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Na pinie 7 (CE) jest chyba za mało bo powinno być 5 volt bo ten pin jest włączany za pomocą włącznika radia.
    dzimi
    Moderator
    dzimi napisał:
    Po włączeniu wyłącznikiem sieciowym
    - a skąd tam włącznik sieciowy? Tak, na pin.7 powinien przyjść sygnał włączenia (+5V) układu. Sprawdź włącznik, sprawdź ścieżki, podłącz na krótko zasilanie pod ten pin.
    ankowalik
    Poziom 24  
    dzimi napisał:
    dzimi napisał:
    Po włączeniu wyłącznikiem sieciowym
    - a skąd tam włącznik sieciowy?

To jest włącznik sieci pokładowej 12V. Chyba chodzi o tzw stacyjkę.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Chodziło mi włącznik w radiu
    jarocin98
    Poziom 8  
    Podłączyłem na krótko zasilanie na pin.7 Potem włączyłem zasilanie radia i zaświecił wyświetlacz pokazał się zegar wróciło prawidłowe napięcie na tym pinie.
    dzimi
    Moderator
    To sprawdź czy pozostałe układy działają. Tuner- wyszukiwanie, zapamiętanie stacji, odtwarzacz, wzmacniacz mocy itd.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Na n.6 TA8127n nie ma napięcia, tak samo na n.4 TA 8210AH nie ma, a na wszystkich wyjściach jest zwarcie. Mechanizm działa.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Na n.6 TA8127n nie było napięcia ponieważ wykonywałem pomiary na odłączonym mechanizmie teraz już mam napięcie 1,14 volt i działa wyszukiwanie stacji nie ma tylko jeszcze głosu.
    dzimi
    Moderator
    Sprawdź końcówkę mocy, jej zasilanie. Poszukaj rozpiski układu. Daj sygnał 1kHz na wejście układu i sprawdź czy masz sygnał na wyjściu. Jeśli nie masz generatora 1kHz - poszukaj na forum - jest sporo ciekawych rozwiązań - raz zbudowany przyda się nie raz.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Napięcie zasilania dochodzi do końcówki mocy i ma zwarcie na wszystkich wyjściach.
    dzimi
    Moderator
    Do wymiany - o ile oczywiście Twoje pomiary są prawidłowe.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Na nowej końcówce mocy omomierz pokazuje 530 na wyjściach. A na tej co jest w radiu zwarcie do masy.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Wymieniłem końcówkę mocy i jest głos (radio gra), ale jeszcze coś jest nie tak wyświetlacz przygasa jest buczenie przy zwiększaniu głośności, przy wciśnięciu przycisku od wyszukiwania stacji wyświetlacz przygasa jest jakiś trzask ale tylko przez chwile
    dzimi
    Moderator
    Jak zasilasz te radyjko? Z zasilacza? Jaki pobór prądu?
    jarocin98
    Poziom 8  
    Lewy kanał gra w prawym tylko buczy

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam W lewym tylko buczy a prawy gra ale ma jakieś trzaski

Dodano po 21 [minuty]:

Zasilam z zasilacza regulowanego 1.5 - 12 volt 1000mA
    Pobór prądu 350 mA

Dodano po 39 [minuty]:

Mam wybrzuszony kondensator na zasilaniu 1000uF/16v
    dzimi
    Moderator
    Do wymiany..... takie sprawy to na początku....
    jarocin98
    Poziom 8  
    Wymieniłem ten kondensator ale bez zmian. Buczy coś w lewym kanale słychać slabo głos a bardzo głośno buczy w prawym jest trochę lepiej ale też buczy wyświetlacz przygasa.
    dzimi
    Moderator
    Masz gdzieś jeszcze zwarcie, jakiś element obciąża. Sprawdź zasilanie kocówki mocy oraz napięcia na wyjściu z końcówki.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Napięcie zasilania końcówki mocy to 12.35 volt, a napięcia na wyjściach to 0 volt.
    ankowalik
    Poziom 24  
    Na wyjściach ma być polowa napięcia zasilającego. IMO kość do .... niczego!
    jarocin98
    Poziom 8  
    To gdzie mam tego zwarcia szukać?
    dzimi
    Moderator
    Kolego - niestety - w elektronice systematyczność jest często połową sukcesu.
    Stwierdziłeś że końcówka mocy jest uszkodzona. Po wymianie niby gra ale są przydźwięki itd. Jak napisał Kol. Ankowalik:
    ankowalik napisał:
    Na wyjściach ma być polowa napięcia zasilającego.
    a ja sugerowałem
    dzimi napisał:
    Sprawdź zasilanie kocówki mocy oraz napięcia na wyjściu z końcówki.
    - możesz mieć uszkodzona końcówkowę (jakiś odrzut fabryczny lub malowanka) lub coś zaraz po włączeniu wywala ją w niebyt elektroniczny.
    Moja metod postępowania w takich przypadkach - podłączam po końcówkę mocy (zewnętrzna testowa) - aby sprawdzić czy pozostałe układy dobrze działają - tuner, odtwarzacz. Jeśli gra i jest OK, zaczynam sprawdzać elementy wokół właściwej końcówki mocy, jej zasilanie. Następnie wlutowuję końcówkę mocy, odłączam wejścia sygnałowe i w to miejsce daje sygnał z generatora 1kHz. Jeśli wszystko jet dobrze , końcówka pracuje , nie grzeje sie dopiero wtedy spinam w całość.
    jarocin98
    Poziom 8  
    Znalazłem przerwę (przegrzana ścieżka) od 8 pinu TA 8210AH po zlutowaniu buczenie ustało i radio dobrze gra. Jeszcze tylko nie wyświetla mi jednej kreski na wyświetlaczu (jak po włączeniu zasilania pokazuje się godzina 12:00 to nie wyswietla górnej kreski od cyfry 2).
    dzimi
    Moderator
    Prawdopodobnie nie łączy taśma lub gumka pomiędzy wyświetlaczem a płytką panela.