Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

California Access S62J uruchamia się, ale nie wyświetla obrazu

marajuka 15 Jun 2013 19:49 1536 6
    marajuka
    Level 13  
    W podanym laptopie po załączeniu uruchamia się system (charakterystyczne powiadomienie dźwiękowe Windowsa). Obraz nie pojawia się ani na matrycy, ani na zewnętrznym monitorze. Podejrzewam uszkodzoną (odklejoną) kartę graficzną .Moje pytanie czy moja diagnoza jest prawdziwa.
    budgie11
    Level 17  
    A uruchomienie biosu też jest niewidoczne? Bo jeśli tak to prawdopodobnie tak jak przypuszczasz grafika się odkulkowała....
    marajuka
    Level 13  
    Biosu nie wyświetla, ale dźwięk uruchamianego słychać. Niestety, ale płyty głównej nigdzie nie znalazłem dziś. Będzie ciężko przywrócić do życia, bo wymiana albo reballing grafiki jakoś mnie cieszy.
    budgie11
    Level 17  
    Doradzałbym raczej wymianę, bo koszt płyty nie będzie wiele większy niż reballing, a zawsze co nowe to nowe... teoretycznie...
    adeq4
    Level 30  
    Po załadowaniu się systemu podłącz zew. monitor i użyj klawiszy funkcyjnych, by wywołać obraz na wyjściu vga. Co tam za płyta siedzi?
    slawmix1234
    Level 32  
    Potem reset CMOS i podociskaj taśmę i jak nie pomoże to diagnostyczne podgrzanie grafiki zgodnie z profilem lutowania BGA
    marajuka
    Level 13  
    Płyty głównej nie znalazłem jak do tej chwili. Poczekam na oferty. Temat zamykam . Dziękuję za podpowiedzi.