Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother urządzenie wielofunkcyjne nie chce zainstalować oprogramowania

15 Cze 2013 20:20 8040 6
  • Poziom 8  
    Witam próbuje zainstalować urządzenie wielofunkcyjne brother dcp-135c. Problem polega na tym, że podczas instalacji ( Windows XP SP2) wyświetla się komunikat żeby podłączyć sprzęt do komputera lub go włączyć. Sęk w tym, że sprzęt jest podłączony i włączony. Najlepsze jest to, że mimo że przy instalacji oryginalnego oprogramowania komputer nie widzi urządzenia to można na nim normalnie drukować, np. z worda. Nie można tylko skanować a to jest mi bardzo potrzebne, proszę o pomoc, z góry dzięki.
  • Poziom 10  
    Ja też mam problem z zainstalowaniem sterowników do urządzenia wielofunkcyjnego tej samej firmy. Już miałem zakładać nowy temat, gdy natknąłem się na ten. Moja drukarka to Brother DCP-J315W, system na komputerze to Win XP Professional SP3. Przed instalacją wybieram, że chcę żeby drukarka łączyła się z komputerem bezprzewodowo (jest też możliwość przez USB). W pewnym momencie pojawia się lista drukarek, które są w mojej sieci i jest na niej jedno urządzenie - Brother DCP-J315W. Gdy chcę przejść dalej okazuje się, że przycisk jest zablokowany, a jedyne co mogę zrobić to wcisnąć "konfiguruj sieć" lub "konfiguruj ip". Po wybraniu tego pierwszego i skonfigurowaniu sieci znowu pojawia się ta sama lista urządzeń, a ja nadal nie mogę przejść dalej. Gdy nacisnę przycisk "konfiguruj ip" muszę wpisać m.in. adres ip i maskę podsieci. Próbowałem tam wpisywać dane, które znalazłem w menu drukarki, ale znowu odsyłało mnie do tej listy i nadal nie mogę przejść dalej. W instrukcji urządzenia nie jest wyjaśnione co powinienem tam wpisać, a po ściągnięciu sterowników ze strony producenta i próbie instalacji jest dokładnie tak samo.
    Próbowałem też zainstalować to samo oprogramowanie po wybranie opcji "połączenie przez USB", ale doszedłem w końcu do momentu, gdzie trzeba podłączyć drukarkę do komputera za pomocą kabla, ale gdy to robię nic się nie dzieje i nie mogę przejść dalej, bo instalator czeka aż to zrobię, mimo tego, że już dawno go podłączyłem i w komputerze widzę nawet skaner i czytnik kart tego urządzenia. Sprawdzałem dwa różne kable i kilka różnych portów w komputerze, ale zawsze jest dokładnie tak samo. Kabel i porty powinny być sprawne, bo po podłączeniu urządzenia do komputera pojawia mi się skaner i czytnik kart pamięci. Próbowałem też z innym kablem i innymi portami USB, ale za każdym razem jest tak samo. Co może być nie tak? Najbardziej interesuje mnie łączenie się z drukarką przez wifi. Chciałbym wiedzieć jaki adres ip mam wpisać przy instalacji bezprzewodowej (jeśli w ogóle jest to wymagane).
  • Poziom 10  
    U mnie po naciśnięciu "Dodaj drukarkę" pojawił się komunikat: "Nie można ukończyć operacji. Usługa buforowania wydruku nie jest uruchomiona".

Brother urządzenie wielofunkcyjne nie chce zainstalować oprogramowania
  • Poziom 8  
    Byłbym wdzięczny jakbyś nie podłączał się do mojego tematu kolego. Załóż sobie swój. W tym temacie nie Twój problem jest omawiany.

W ten sposób, prze dodanie drukarki właśnie zainstalowałem swoją (drukuje) tylko dlaczego nie mogę zainstalować oficjalnego oprogramowania do DCP-135c. potrzebuje programu do obsługi skanera. Może ktoś pomóc???
  • Poziom 11  
    seber1- Czy instalację wykonano z zachowaniem odpowiedniej kolejności, tzn. instalacja oprogramowania i potem w momencie monitu podłączenie drukarki? Jeśli nie to należy dokonać deinstalacji sterowników i powtórzyć instalację. Po prawidłowej instalacji powinen pojawić się w spisie programów program do zarządzania skanowaniem. Można też spróbować instalacji samych sterowników zgodnie z sugestią producenta dla XP:

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/publ...&os=7&flang=49&dlid=dlf003007&dispforlist=1#3

PIO64- Start - Uruchom, wpisujemy services.msc i enter. W wykazie usług lokalnych znajdujemy usługę "Bufor wydruku" i sprawdzamy jej stan. Powinna być uruchamiana automatychnie i aktualnie uruchomiona. Jeśli tak nie jest to należy poprawić.
  • Poziom 10  
    Włączyłem bufor wydruku i pomogło! Żeby drukować przez wifi musiałem się jeszcze trochę pobawić (instrukcje znalazłem w tym temacie). Wielkie dzięki, bardzo mi pomogłeś!