Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon 400D - Jaki tryb na zdjęcia z koncertu?

15 Cze 2013 21:20 3633 7
  • Poziom 1  
    Witam

Mam do zrobienia fotoreportaż z koncertu gdzie nie moge użyc lampy błyskowej, tak sobie zespol zyczy.Nie wiem jaki ustawić tryb żeby zdjęcia wyszły ostre, dotychczas ustawiałam automat w ruchu ale wychodzą rozmazane.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jakim cudem to Ty masz robić reportaż? Przecież nie masz bladego pojęcia o robieniu zdjęć! Oddaj tą robotę komuś, kto ma pojęcie o tym i na dokładkę sprzęt.
    Przy tym, co Ty masz, to tylko pełny manual.
    Robiąc zdjęcia na koncercie praktycznie nigdy nie używa się lampy błyskowej.
  • Poziom 25  
    Koleżanko, przeczytaj czym są podstawowe pojęcia, takie jak ISO aparatu, przysłona, migawka. Jeżeli przyswoisz sobie znajomość tych pojęć, zrozumiesz jak należy dobierać te parametry tak, aby zdjęcia wychodziły nieporuszone.
  • Poziom 19  
    Kiedyś aby zrobić zdjęcia należało mieć podstawową wiedzę na temat fotografii. A wynik był widoczny po wywołaniu filmu. Teraz się narobiło fotografów, którzy potrafią obsługiwać aparat na "zielonym kwadraciku" lub "P". A co oznaczają inne symbole to czarna magia. Jeśli nawet nie wiesz dlaczego zdjęcia "wychodzą rozmazane" to tak jak poprzednicy -lepiej niech zleceniodawca znajdzie FOTOGRAFA! Bo ja nie chciał bym być w Twojej skórze po koncercie.
  • Poziom 39  
    Ja bym to robił na preselekcjach w RAW na najwyższej użytecznej czułości. Więcej nie podpowiem bo nigdy nie miałem aparatu z trybem ruchu nad czym nie ubolewam.
  • Poziom 19  
    D214d3k napisał:
    Ja bym to robił na preselekcjach w RAW na najwyższej użytecznej czułości... .

Obawiam się, że dla pytającego obróbka raw to czarna magia, stwierdzenie "użyteczna czułość" też mu niewiele powie, a i tak jak mu wyjdą "rozmazane" to i raw nie pomoże :)
  • Poziom 12  
    Wszystko zależy od ilości światła i szybkości ruchu na scenie, uniwersalnej porady nie ma.
    Na scenie światło zmienia się dość szybko, dlatego ustawiłbym AV - priorytet przesłony i trzymał się czasów w dynamicznych ujęciach co najmniej 1/160 w spokojnych 1/60 ( powolny ruch - powoli idący człowiek), czyli sterując ISO i przesłoną musisz wycyrklować takie czasy, aby nie było rozmazanych zdjęć, pytanie jeszcze co za szkło masz, jaka jasność i ogniskowa, to też determinuje czasy, bo mając jakieś tele bez IS jesteś w czarnej dziupli;)

400D pomimo wieku, robi świetne zdjęcia na ISO 1600, jak chcesz to Ci pokażę parę fotek z koncertu.

Pełny manual na koncercie, gdzie światło zmienia się ciągle, to chyba niezbyt dobra porada.