Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Manta Mid705 - podłączenie zewnętrznego modułu bluetooth na USB

15 Cze 2013 22:11 8808 17
  • Poziom 10  
    Czy do tabletu Manta Mid705 będę mógł podłączyć zewnętrzny moduł bluetooth? oczywiście pod USB
  • Poziom 31  
    Na obecną chwilę nie, też meczę ten temat na MID08
  • Poziom 10  
    a jak zainstalować jakiś program bluetooth np blueSoli? A na lepszych tabletach sie da?
  • Poziom 31  
    piotrkam1982 napisał:
    Kliknąłem za was

Chyba raczej w liczbie pojedynczej?

• Poziom 15  
    jarewa napisał:
    piotrkam1982 napisał:
    Kliknąłem za was

Chyba raczej w liczbie pojedynczej?

No co ty... :-)
  • Poziom 15  
    Mam ten tablet Manta mid705 i niestety nie reaguje gdy podłącze bluetooth pod USB, zastanawia mnie jak te nawigacje mają działać. Poczekamy może jakaś łatka czy program wyjdzie który będzie można korzystać z bluetooth.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ja posiadam tablet Prestigio MultiPad PMP5570C i tez nie wykrywa mi żadnego bluetooth pod usb. Ciekaw jestem takiej rzeczy.

1. Czy w tabletach karta WIFI może działać jako urządzenie bluetooth?
    2. Czy takie ograniczenie funkcjonalności nie jest tylko ograniczeniem programowym, czy do tabletów z montowane są dodatkowe moduły bluetooth?.

Jak wiadomo bluetooth i WIFI działają niemal na tych samych częstotliwościach a czytałem kiedyś jak ktoś zmieniał oprogramowanie karty wifi pod usb zeby działało jako urządzenie bluetooth.
  • Poziom 10  
    Witam. kol. pawelht czy udało Ci się podłączyć bluetooth pod tableta?Ja mam PMP5588c i też nie mogę nic podłączyć.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Powiem że szybko się wtedy poddałem, ale z tego co wyczytałem to marne są szanse na powodzenie:(.
    Wszelkie postępy mile widziane na forum:)
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Mimo że temat jest o tabletach Manta, to tego nie będę zamykał no chyba że moderator inaczej stwierdzi.

Przez ten czas przez moje ręce przeszło wiele tabletów głównie z niskiej półki co nie mieli bluetooth, ale z tego co wiem to każdy tablet można przystosować żeby zewnętrzny bluetooth działał. wystarczy nie wielką łatkę napisać lub poszukać na necie, która umożliwia włączenie w ustawieniach opcji bluetooth lub automatycznie beż jakich kol wiek ustawień, wsadzasz bt to jest, wyjmujesz bt niema, wtedy musi na 99.9% chodzić, podobnie można zrobić z mantą 705.
  • Poziom 10  
    Napisałem do Prestigio czy jest możliwość podłączenia bluetootha i dostałem taką odpowiedź: Niestety nie ma możliwości, system Android nie rozpoznaje zewnętrznych urządzeń typu bluetooth podłączanych przez USB
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ja myślę że oni nie chcą żeby rozpoznawał nawet jak jest taka możliwość. Po co dodawać wartość dodaną do taniego już zakupionego sprzętu?
  • Poziom 10  
    To niech kolaga poda linka lub gdzie znaleść tą nakładke , żeby zadziałał bluetooth. :)
  • Poziom 30  
    Aby bluetooth działał to musicie wgrać kernel z obsługą BT
  • Poziom 31  
    Tylko takowego jeszcze puki co nie ma. I pewnie nie będzie bo za długo się na niego czeka choć coś tam próbowali ale wyszła lipa.