Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT1050 - Zatrzymuje się w różnych momentach

TraperX 15 Cze 2013 22:42 3528 5
  • #1 15 Cze 2013 22:42
    TraperX
    Poziom 11  

Witam.
    Panowie, Panie
    Mam problem z pralką Electrolux EWT-1050. Żona mi zgłosiła problem z pralką i potrzebuje jakąś sugestie... Poniżej info z zaobserwowania zachowania pralki podczas ostatnich dwóch prań:
    W nawiasach będę sie starał pisać jaka dioda sie wówczas paliła :) (numeracja wg. zdjęcia poniżej).
    Pierwsza próba.

19:53 START
    19:53 pobiera wodę
    19:55 pralka pracuje + pobór wody
    20:05 pralka sie nie obraca ale cos pracuje w tle
    20:08 "ostre walnięcie" miałem takie wrażenie jakby prawie pralka podskoczyła, nie wiem jak to opisać
    20:11 pralka przestała pracować jednak palą sie diody 1 , 3
    20:29 pralka zaczęła obracać bębnem + cos działa w tle (tak mi sie wydaje)
    20:32 pobiera wodę (bęben sie nie obraca)
    20:34 wyleciało troszkę wody poprzez rurę odpływową jednak pralka całkowicie stanęła (palą sie diody 3,5,6 .. raz tez wcześniej zapaliła się dioda ostatnia 8 od DSP, miga dioda START/PAUSA)
    Druga próba.

Po wybraniu programu pala sie diody (3,4,6 + miga dioda od START/PAUSE)
    20:42 START (1,3)
    20:43 pobiera wodę (1,3)
    20:45 bęben sie obraca + pobieranie wody (tak mi sie wydaje)
    Dalej naprzemiennie pralka prała i tak mi sie wydaje pobierała wodę do czasu...
    21:25 odpompowywanie wody (1 ,3)
    21:28 Rozpoczął sie tryb płukania (1,4)
    21:31 pranie, bęben sie obraca
    21:32 odpompowywanie wody
    21:38 ponownie wyleciało troszkę wody, może tym bardziej więcej z węża i pralka stanęła z diodami (3,4,6 + migającą diodą START/PAUSE)

Woda zostaje w pralce i trzeba ją odpompować wybierając program odpompowywania wody. Poniżej zdęcie z momentu kiedy pralka przestaje pracować.
    Pozdrawiam
    traperx

0 5
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2013 08:14
    skryn
    Admin grupy AGD

0
  • Relpol
  • #3 16 Cze 2013 11:40
    TraperX
    Poziom 11  

Rozumiem że jest to kod serwisowy. Czy jeśli czasami tez staje pralka w tej pozycji z dodatkowa diodą zapaloną od DSP to oznacza to samo ?

Czyli generalnie co ? powinienem najpierw sprawdzić ? :)

Pozdrawiam
    TraperX

0
  • Pomocny post
    #4 16 Cze 2013 12:11
    skryn
    Admin grupy AGD

TraperX napisał:
    Czy jeśli czasami tez staje pralka w tej pozycji z dodatkowa diodą zapaloną od DSP to oznacza to samo ?

Nie, ale tego samego dotyczy:

A tutaj masz kody binarne i sposób interpretacji:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2919114#2919114

1
  • #5 17 Cze 2013 20:28
    TraperX
    Poziom 11  

Dzięki, ale jak interpretować ten opis kodu. Zakładam, że będzie trzeba otworzyć pralkę... spoko właśnie jest jeden bok rozkręcony. Czy w przypadku tego kodu jest jakiś stały algorytm sprawdzania, kolejność?
    Na razie jestem na etapie wizualnych oględzin elektroniki. Link na zamieszczonych zdjęciach widać też ślady dorobionych ścieżek. Dwa lata temu był jakiś impuls napięcia w gniazdkach i wyparowała mi wówczas ścieżka. Wszystko działało po dorobieniu do teraz. Co najpierw sprawdzać, a może ktoś ma doświadczenie co na pewno z tego może być do wymiany?

0
  • #6 04 Wrz 2013 08:17
    TraperX
    Poziom 11  

Witam.
    Odswieżam temat. Ostatnim razem udało mi sie wymienić ten przekaźnik, który był fabrycznie na jakiś kompatybilny, który mi polecił znajomy. Przekaźnik miał zwęglone styki i niestety przy czyszczeniu metalowa blaszka sie złamała. Dlatego wymieniłem na nowy.

Przypomniało mi sie tez, że czyściłem tez to dwa lata temu bo już było troszkę zwęglone i wówczas tez pomogło na ten sam problem.
    :arrow:
    Niestety obecnie od paru dni znowu pralka nie działa przerywając prace pewnym czasie. W tym samym miejscu co ostatnio. Woda zostaje w pralce.
    Tym razem nie widzę nigdzie na płytce śladów popalonych elementów ani nic. Bede sie starał dziś lub jutro wymienić ponownie ten element. Nie wiem jednak czy to pomoże. Dam znać, a może jakieś inne sugestie?

0