Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Charakterystyka głośnika- wykres.

VTEX 15 Jun 2013 22:59 2037 6
    VTEX
    Level 8  
    Witam chciałbym się dowiedzieć jak czytać dany wykres wiem że jest to dB od Hz ale czym charakteryzuje się dobry głośnik. I czy dobrze że ma takie pasmo czy źle jak na przykładowym obrazku??

Chcę wiedzieć jak odczytywać czy głośnik jest dobry np. subwoofer lepiej jak wykres jest u góry czy na dole czy jest poziomo czy pionowo.

Proszę nie zamykać tematu ponieważ chciałbym się dowiedzieć.(Jeżeli jest w złym dziale proszę o przeniesienie)

Charakterystyka głośnika- wykres.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    wolek14
    Level 31  
    A. Witord - Zestawy Głośnikowe
    Przeczytać od deski do deski.
    VTEX
    Level 8  
    Dzięki :D

PS. A. Witort
    User removed account
    User removed account  
    VTEX
    Level 8  
    Jak czytać wykres to ja wiem. Ale chodzi mi o to czy lepiej żeby wartość dB rosła gdy zwiększamy częstotliwość czy lepiej jak maleje. O takie wiadomości mi chodzi bo na fizyce w tech. tego nie uczą.
    wolek14
    Level 31  
    Quote:
    Jak czytać wykres to ja wiem.

Jak widać niekoniecznie. Zwiększamy częstotliwość? Kto ją zwiększa?
    Zastanów się, żeby było coś dobrze słychać, to jak ten wykres powinien wyglądać? Czego powinno być więcej? Niskich częstotliwości? Średnich? Wysokich? A może jakiegoś węższego pasma ujmiemy/dodamy? Albo inaczej... Jeśli wykres pójdzie w górę wraz ze wzrostem częstotliwości, to co to będzie znaczyć?
    Do kolekcji dodaj sobie jeszcze wykresy: fazowy, impedancyjny, i kierunkowy. Teraz złóż je do kupy, i masz przepis na genialny dźwięk. Prawda że to proste? :D