Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada - umowa z dolnym limitem prędkości

p4trykx 15 Cze 2013 23:43 1194 4
  • #1 15 Cze 2013 23:43
    p4trykx
    Poziom 16  

Czy ktoś spotkał się z tym, że konsultanci Orange oferują umowy na Neostradę z określoną prędkością? Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne jednak mój wujek usilnie twierdzi, że właśnie taką umowę mu zaoferowano. Możliwe, że konsultant trochę podkoloryzował a w rzeczywistości przyślą mu umowę "do 10 megabitów"

Z tego co się zorientowałem od lat miał 1.2 Mbita w TPSA (nie szło szybciej)bo jest daleko od centrali kiedyś nawet sprawdzałem to w superkantarku Netii. Ostatnie 2 lata był w Netii ale oni też nie potrafili więcej wyciągnąć a teraz Orange twierdzi twierdzą, że mogą dać 4 Mbity.

Czy bez żadnych zmian infrastruktury położonych kabli da się coś więcej wycisnąć, czy Orange/TPSa ma rzeczywiście większe możliwości(może dostawią coś na centrali?) niż Netia oferująca usługę na tych samych drutach?

0 4
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2013 23:55
    seb235
    Poziom 27  

@p4trykx - Możliwości są w stylu że np dołożono kart ADSL2+ a wcześniej był tylko podstawowy ADSL.

Co do netii na linii TP, opcje są dwie:

BSA - Czyli neostrada z fakturą od netii.
    LLU - Czyli kable od TP ale reszta infrastruktury netii.

O której piszesz?

Netia ma plusy na uwolnionej pętli abonenckiej LLU, oraz największe na sieci własnej CU. Na działanie usługi BSA netia nie posiada żadnego wpływu :)

0
  • #3 16 Cze 2013 02:46
    p4trykx
    Poziom 16  

Jeśli chodzi o Netię to podejrzewam, że BSA bo lokalizacja to wioska i centrala jest pewnie tylko TPSA.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8381653#8381653
    Tu kiedyś podawałem długość "drutu" z superkantarka. Teraz już chyba nie prezentuje się takich szczegółowych danych. Wire lenghth 4.294. na moje oko to odległość od centrali będzie ok 4 km.
    Myślisz, że udzielą mi informacji czy TPSA będzie używała ADSL2+ na infolinii?

0
  • #4 16 Cze 2013 12:27
    terrade
    Poziom 36  

p4trykx napisał:
    Czy ktoś spotkał się z tym, że konsultanci Orange oferują umowy na Neostradę z określoną prędkością?
    Tak, konsultanci wygadują różne rzeczy żeby tylko sprzedać i oczywiście nie tylko ci z TP (inni też).
    p4trykx napisał:
    a w rzeczywistości przyślą mu umowę "do 10 megabitów"
    Zgadza się, jedyna opcja to do 10 Mb/s (realnie "od 1 do 10" na co musi pozwolić synchronizacja).
    p4trykx napisał:
    Z tego co się zorientowałem od lat miał 1.2 Mbita w TPSA
    Lepiej podaj parametry z routera. 1,2 Mb/s sugeruje synchronizację 1536 od DLM-u i umowę do 2 Mb/s. Może to być też 1 Mb/s 1312 i nieprawidłowy pomiar.
    p4trykx napisał:
    Czy bez żadnych zmian infrastruktury położonych kabli da się coś więcej wycisnąć
    Tak, spokojnie da się na tych kablach wyciągnąć 80 Mb/s i dużo więcej. TP nie próżnuje, stawia szafy ONU itp. w wielu miejscach, więc średnia odległość do "centrali" maleje (ale szansa, że twoja zmaleje niemal do 0 jest bardzo mała).
    p4trykx napisał:
    Myślisz, że udzielą mi informacji czy TPSA będzie używała ADSL2+ na infolinii?
    Jeśli nadal masz 4294m to nie potrzebujesz ADSL2+. Przy takiej odległości jak najbardziej realne jest oferowane przez konsultanta 4 Mb/s (szczególnie na synchronizacji) ... pierwszego dnia, a potem DLM zrobi 1536 (1.2 Mb/s, a jak dobrze pójdzie to 2 Mb/s).

0
  • #5 20 Cze 2013 12:08
    Marek Drapik
    Poziom 13  

p4trykx, jeżeli sprawdzenie linii - to zdecydowanie polecam szybki kontakt do operatora odnośnie sprawdzenia/ konfiguracji/ zmiany przebiegu/skrócenia łącza w celu poprawienia świadczenia usługi - mailowo , kontakt mailowy znajdziesz na stronie operatora lub, jak masz konto na Facebook/ przez formularz pomocy - otrzymasz szybką i techniczną odpowiedz po dokładnym rozpoznaniu tematu przez operatora .

0